piątek, 2 czerwca

przycisk-home-iphone-7

Jak odkrył Myke Hurley, niektórzy użytkownicy iPhone’a 7 oraz 7 Plus będą mieli trudny czas odblokowywania swojego urządzenia w okresie zimowym. Jak się okazuje, nowy przycisk Home w iPhone’ie 7 i iPhone’ie 7 Plus wymaga kontaktu ze skórą lub odpowiednimi pojemnościowymi rękawiczkami.

Jeśli będziecie starać się w zwykłych rękawiczkach odblokować iPhone’a lub zakryjecie Home rękawem koszuli, dostęp do ekranu głównego, wyjście z aplikacji lub inne funkcje związane z tym przyciskiem nie będą reagować na taki dotyk, aż do zetknięcia się przycisku ze skórą. A ponieważ iPhone 7 wykorzystuje przeprojektowany ekran blokady w iOS 10, nie ma szybkiego i łatwego sposobu na wywołanie ekranu do wprowadzenia kodu dostępu ręcznie w celu odblokowania telefonu.

Testy zostały też przeprowadzone za pomocą rękawiczek, które są przeznaczone dla ekranów dotykowych. Choć można nimi było odblokować iPhone’a 6S Plus i korzystać z ekranu dotykowego, nie było to możliwe z iPhone’em 7 Plus – przycisk Home nie uaktywnił się. Na Twitterze istnieją różne doniesienia użytkowników związane z pojemnościowymi rękawiczkami i niektórym one działają, a innym nie. Może mieć na to wpływ materiał i konstrukcja takich rękawiczek. Rękawice lateksowe również nie aktywują przycisku Home, ale uaktywniły wyświetlacz.

Przeprojektowany przycisk Home w iPhone’ie 7 nie jest już fizycznym przyciskiem – jest na równi z iPhone’em i wykorzystuje dotyk i sygnalizator taktylny aby dać wrażenie naciskania przycisku. Ponieważ wymaga to pojemnościowego kontaktu do odblokowania urządzenia, jest prawdopodobne, że iPhone 7 używa czujnika Touch ID do zarejestrowania dotyku.

Chociaż dotykowy kontakt jest wymagany do odblokowania telefonu, to nowa funkcja iOS 10 „Ponieś, aby obudzić” nadal pozwala obejrzeć ekran blokady bez dotyku, więc nadal możliwe jest wyświetlenie przychodzących powiadomień. Pełne odblokowanie telefonu będzie wymagało bezpośredniego użycia palca, lub pojemnościowych rękawiczek po wcześniejszym ich przetestowaniu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx