środa, 19 czerwca

air-800x423

Tajwańska gazeta  Economic Times informuje, że Apple dopracowuje szczegóły z dostawcami części dla następnej generacji MacBook’a Air, który spodziewany jest na rynku w trzecim kwartale tego roku.

Według raportu, MacBook Air nie tylko otrzyma wewnętrzne ulepszenia do nowej platformy Intela Haswell, ale także „lifting” do nowych funkcji zewnętrznych, w tym możliwość wyświetlacza Retina. Raport twierdzi także, że dostawcy zaczną wysyłać komponenty do montażowego partnera Apple – firmy Quanta – w drugim kwartale tego roku.

Analityk KGI Securities, Ming-Chi Kuo, już wcześniej zawarł zaktualizowanego MacBook’a Air w swojej mapie produktów Apple na rok 2013 i przewidywał jego premierę na końcówkę drugiego kwartału lub początek trzeciego. Nie informował jednak, że aktualizacja ta obejmie wyświetlacz Retina, który wymaga znacznie większej energii niż obecne wyświetlacze i przeprojektowania obudowy aby móc pomieścić nieco grubszy wyświetlacz.

Pozostaje jeszcze jedna kwestia, do której nie wiadomo jak podejdzie Apple. W tym momencie MacBook Air jest podstawowym notebookiem Apple z najniższą ceną. MacBooki Pro z wyświetlaczem Retina stanowią już wyższą półkę. Chociaż ich cena jest znacznie wyższa niż ich odpowiedniki bez Retiny, to znaczna część tych kosztów jest związana z przejściem na dyski SSD, które są już stosowane w MacBooku Air.

W konsekwencji, przejście na ekrany Retina w MacBook’u Air może się udać z wiele mniejszym skokiem cenowym. Apple może również wybrać drogę, aby oddzielić MacBook’a Air z Retiną i bez Retiny i sprzedawać je w dwóch liniach tak jak MacBook’i Pro, a oferta z wyświetlaczami Retina będzie wtedy możliwa na każdym poziomie.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
joozio
joozio
10 lat temu

Nie będzie Retiny w MacBook Air aż do 2015…nie ten postęp technologiczny. Polecam lekturę: https://apple-user.pl/czy-zobaczymy-macbooka-air-ekranem-retina/

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx