wtorek, 29 listopada

MacPro

Jak zauważył serwis 9to5Mac, komputery Mac Pro nie są już dostępne w sprzedaży w europejskich sklepach Apple Store Online.

Pod koniec stycznia, Apple poinformował swoich europejskich dystrybutorów, że sprzedaż komputerów Mac Pro zakończy się 1 marca, z powodu nowych wymogów regulacyjnych, które wchodzą w życie w tym terminie. W tym czasie, Apple poinformował sprzedawców, że będzie przyjmował zlecenia aż do 18 lutego, co okazuje się, że dotyczyło także ogólnych konsumentów.

Mac Pro nie jest już w stanie być sprzedawany w Europie, ponieważ nie jest to zgodny z poprawką 1 rozporządzenia IEC 60950-1. Według informacji ze strony Apple, problem dotyczy wentylatorów w komputerach Mac Pro. Zgodność z nowym rozporządzeniem wymaga osłony wentylatora i zwiększenia ochrony portów w systemie elektrycznym.

Apple Mac Pro jest obecnie niedostępny w krajach Unii Europejskiej, państw kandydujących do UE oraz państw Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu czyli Islandii, Liechtensteinie, Norwegii i Szwajcarii.

Choć Mac Pro został wycofany w Europie, dystrybutorzy nadal są w stanie sprzedawać pozostałe im produkty po upływie terminu 1 marca. Apple planuje nadal wspierać istniejące maszyny Mac Pro oraz dostarczać części zamienne.

Firma Apple ogłosiła również plany oferujące przeprojektowany Mac Pro w 2013 roku, po tym jak wprowadziła drobną aktualizację w 2012 roku.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx