wtorek, 16 sierpnia

nightshifttoggle

Wraz z iOS 9.3 w wersji beta, Apple wprowadził nową funkcję o nazwie Night Shift. Została ona zaprojektowana, aby zmniejszyć ilość emitowanego światła niebieskiego w urządzeniach iOS w godzinach wieczornych. Badania wykazały, że niebieskie światło może negatywnie wpływać na sen, zmieniając rytm dobowy organizmu. Dzisiaj, użytkownik reddit nick Josephson zauważył przełącznik Night Shift w Centrum Sterowania iOS 9.3 na kanadyjskiej stronie Apple zapowiadającej nowe funkcje w systemie.

Przełącznik Night Shift jest umieszczony obok suwaka jasności w Centrum Sterowania z dwoma dostępnymi opcjach: „Włącz teraz”, „Włącz do jutra”. Chociaż przełącznik jest pokazany na iPadzie Air, to jest prawdopodobne, że trafi on także na iPhone’a, choć nie jest jasne, jak przełącznik wpasuje się w mniejszy panel Centrum Sterowania na telefonie.

nightshifttoggle

Przełącznik Night Shift nie jest opisywany na amerykańskiej wersji strony z podglądem iOS 9.3, która w tym samym miejscu pokazuje nieco inne zdjęcie. Tam widać zdjęcie prezentujące aplikację News, która w Kanadzie także nie jest dostępna. To może być zatem powodem, że zdjęcia są różne.

Tryb Night Shift będzie dostępny na 64-bitowych urządzeniach iOS z iOS 9.3 w ustawieniach Ekranu i Jasności. Użytkownicy mogą tworzyć własne harmonogramy Night Shift lub zezwolić systemowi iOS, aby go włączał go po zachodzie słońca i wyłączał go o wschodzie słońca.

Przełącznik Night Shift prawdopodobnie zadebiutuje w przyszłej wersji beta iOS 9.3. Oczekuje się, że kolejna beta pojawi się w najbliższych tygodniach.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mariusz Heń Seńko
Mariusz Heń Seńko
6 lat temu

(…) z dwoma dostępnymi opcjach: „Włącz do jutra”, „Włącz do jutra”. – czym się różnią te 2 opcje? I w jakim to języku jest napisane? 😀

AppleWorld
Admin
Reply to  Mariusz Heń Seńko
6 lat temu

dzięki za czujność. poprawione.

2
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx