poniedziałek, 28 listopada

Microsoft poinformował, że zamierza wprowadzić swoją przeglądarkę internetową Edge na komputery Mac prawdopodobnie już w przyszłym roku.

„Microsoft Edge będzie teraz dostarczany i aktualizowany dla wszystkich obsługiwanych wersji systemu Windows z większą częstotliwością. Oczekujemy również, że prace te pozwolą nam wprowadzić Microsoft Edge na inne platformy, takie jak macOS”, powiedział Microsoft.

Wiadomość ta została ujawniona w ramach większego oświadczenia firmy Microsoft informującego, że Edge zostanie przebudowany w oparciu o mechanizm renderowania Chromium z otwartym kodem źródłowym, tym samym silnikiem, który jest używany przez Google Chrome. Microsoft zapowiedział, że na początku 2019 roku będzie dostępna poglądowa wersja przeglądarki Chrome opartej na Chromium, aby użytkownicy mogli ją wypróbować.

Nie jest jednak jasne, czy podgląd będzie początkowo ograniczony do systemu Windows czy też rozszerzony jednocześnie na komputery Mac.

Edge zastąpił Internet Explorer stając się domyślną przeglądarką Microsoftu w systemie Windows od 2015 roku, z wersją mobilną wydaną później na iOS i Androida. Będzie on też pierwszą przeglądarką Microsoftu na Macu, ponieważ Internet Explorer for Mac otrzymał ostatnią aktualizację ponad 15 lat temu, w czerwcu 2003 roku.

A z ciekawostek, Internet Explorer był domyślną przeglądarką na Macu w latach 1998-2003, kiedy Apple wypuścił Safari wraz z Mac OS X Panther.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx