piątek, 19 lipca

Microsoft ogłosił dziś wypuszczenie pierwszej stabilnej wersji przeglądarki Edge zbudowanej na projekcie open source Google Chromium. Microsoft Edge można pobrać zarówno na komputery z systemem Windows, jak i na komputery Mac.

Wersja beta przeglądarki Microsoft Edge była dostępna już od kilku miesięcy przed wydaniem wersji oficjalnej.

Celem Microsoftu w przeglądarce Edge jest zapewnienie lepszej kompatybilności sieci z lepszą wydajnością dla klientów, przy jednoczesnym zapewnieniu mniejszej fragmentacji sieci dla programistów.

Edge dla komputerów Mac został zaprojektowany tak, aby był podobny do korzystania z Edge w systemie Windows, ale Microsoft dodał optymalizacje, aby wyglądała bardziej jak Mac. Rozszerzenia można dodawać ze sklepu Microsoft Addons lub innych sklepów internetowych opartych na Chromium, takich jak Chrome Web Store.

Przeglądarka zawiera zapobieganie śledzeniu (domyślnie włączone), opcje dostosowywania, wbudowane funkcje wyszukiwania w Bing, tryb przeglądarki Internet Explorer do przeglądania starszych stron internetowych oraz nowe logo w stylu fali, które zastępuje tradycyjne „e” używane w poprzednich przeglądarkach Microsoftu.

Dla użytkowników komputerów Mac, którzy planują korzystać z Edge, przeglądarka jest dostępna na wiele platform i można ją pobrać na komputery Mac, Windows i urządzenia iOS za pomocą aplikacji Edge iOS.

Microsoft planuje regularne aktualizacje przeglądarki Edge. Następna stabilna wersja Edge jako aktualizacja ma się pojawić już w lutym.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx