wtorek, 28 listopada

Jeśli kiedykolwiek próbowaliście drukować coś z telefonu iPhone lub iPada na domowej drukarce, na pewno wiecie, że nie jest to proste. Musicie użyć drukarki obsługującej te urządzenia jak nowy model HP ePrint, lub potrzebujecie konkretnej aplikacji od producenta drukarki (takie rozwiązuje proponuje Epson). Takie rozwiązania może jeszcze są do przyjęcia dla użytkowników domowych, ale wyobraźcie sobie firmę z dziesiątkami lub setkami użytkowników iOS, którzy chcieliby nagle coś wydrukować. Nie można w łatwy sposób wymienić wszystkich istniejących drukarek i ze względów finansowych jak i funkcjonalnych.

Rowiązaniem tego problemu jest xPrintServer firmy Lantronix. Jest to małe urządzenie wielkości iPhone’a (ale trochę grubsze), które łączy moc firmowej sieci Ethernet LAN. Wykrywa ono dostępne drukarki (a ma ogromną listę obsługiwanych drukarek) i udostępnia je, natywnie, do urządzeń iOS w sieci. Sam proces jest dziecinnie prosty.

Cena 150 dolarów to może i sporo dla użytkowników domowych. Bo za tą sumę możemy po prostu kupić drukarkę przyjazną naszemu iOSowi. Ale dla środowiska korporacyjnego w którym jest już kilka drukarek, cena rozkłada się na ilość urządzeń. Jeden xPrintServer może obsługiwać od 7 do 10 drukarek.

XPrintServer obsługuje drukarki m.in. HP, Toshiba, Xerox, Lexmark, Canon, Brother, Epson podłączone do sieci (przewodowej lub bezprzewodowej), ale nie podłączone przez USB. Urządzenie iOS musi posiadać system iOS 4.2 lub ​​nowszy.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx