czwartek, 25 lipca

kuo_2013_apple_roadmap

Analityk KGI Securities, Ming-Chi Kuo, który ma bardzo dobre osiągnięcia w przewidywaniu planów produktowych Apple, wydał nowy raport badawczy określający swoje oczekiwania co do premier produktów Apple w 2013 roku. Kuo uważa, że Apple skoncentruje się na premierach w trzecim kwartale tego roku, z liczną aktualizacją całej rodziny swoich produktów.

IPhone: Kuo oczekuje, że Apple wprowadzi zarówno iPhone’a 5s i odnowionego iPhone’a 5 w okolicach czerwca lub lipca tego roku, a iPhone 5S będzie bardzo podobny do obecnego iPhone’a 5, ale wniesie wiele uaktualnień w tym nowy procesor A7 dla lepszej wydajności, czujnik odcisków palców i ulepszenia aparatu takie jak przysłonę f2.0 i lampą błyskową LED. Uważa również, że tańszy iPhone będzie pod wieloma względami po prostu iPhone’em 5 przepakowanym w nieco grubszą (8,2 mm vs 7,6 mm w obecnym) obudowę dostępną w sześciu kolorach.

kuo_2013_iphone_specs

IPad i iPad mini: Kuo przewiduje, że Apple zaktualizuje obie linie w trzecim kwartale tego roku, a iPad mini zyska wyświetlacz Retina jako zmiana najbardziej godna uwagi. Przewiduje również, że pełnowymiarowy iPad stanie się znacznie szczuplejszy, lżejszy i cieńszy upodabniając się do iPad mini.

MacBook Pro: Zgodnie z jego przewidywaniami z ubiegłego roku, Kuo uważa, że ​​Apple pozbędzie się linii MacBook’ów Pro bez Retiny w 2013 roku, oferując obecne modele w tańszych cenach niż dotychczasowe modele Retina. Kuo uważa również, że Apple dostosuje projekt cieńszych MacBook’ów Retina, do takiego jaki właśnie wprowadził w modelu 13-calowym.

MacBook Air: wyświetlacze siatkówki pozostaną wyzwaniem dla MacBook’ów Air, by móc pozostawić im obecną grubość więc Kuo prognozuje, że nie będą one zaktualizowane w 2013 roku. Kuo uważa, że​​ przejście do nadchodzącej platformy Intel Haswell będzie główną aktualizacją dla tych komputerów i może się ona ukazać pod koniec drugiego kwartału.

IPod touch: Apple podobno wycofa czwartą generację iPoda touch, które obecnie są sprzedawane równolegle z nowymi modelami piątej generacji. Aby wypełnić lukę, Kuo uważa, że Apple wprowadzi lekko zmieniony model piątej generacji z 8 GB pamięcią i bez tylnej kamery za 199 dolarów.

Apple TV: Kuo prognozuje niewielką aktualizację istniejącego produktu Apple TV i to już pod koniec tego kwartału, ale nie oferuje żadnych szczegółów na temat tego, co wiązałoby się z aktualizacją. Zauważa on również, że mimo znacznych wysiłków ze strony Apple jest mało prawdopodobne, aby ich telewizor pojawił się w 2013 r.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Karol
Karol
11 lat temu

Są już może jakieś wiadomości/spekulacje nt. iMaca lub iMaca mini?

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx