wtorek, 4 października

Wśród coraz częstszych plotek na temat telewizora marki Apple, The Telegraph donosi, że Brytyjska sieć telewizyjna ITV napisała list do Apple, z ostrzeżeniem przed wykorzystaniem nazwy „iTV” dla przyszłego produktu telewizyjnego.

To nie pierwszy raz kiedy Apple i ITV rywalizują o nazwę. Kiedy Apple po raz pierwszy wypuścił swój zestaw telewizyjny w 2006 roku, pierwotnie nazwano go „iTV”:

Apple później zmienił nazwę na „Apple TV”, ale z czasem ponownie zmieniając ją na iTV. Kierownictwo stacji ITV wyraziło wyraźne niezadowolenie z powodu ponownego pojawiania się tej nazwy dla przyszłego produktu Apple.

The Telegraph donosi, że firma Apple zapewniła w 2010 roku, że nie będą używać tej nazwy, choć pamiętajmy, że działo się to jeszcze pod innym przywództwem. Wtajemniczeni obawiają się, że największa na świecie firma może podjąć teraz inną postawę pod przywództwem Tima Cooka, który zastąpił stanowisko Steve’a Jobs’a i prezesa zarządu na krótko przed jego śmiercią w sierpniu ubiegłego roku.

Uważa się, że Apple aktywnie pracuje nad samodzielnym produktem telewizyjnym. Niedawny raport twierdził, że kanadyjska sieć kablowa ma już produkt w swoich rękach. Sprawozdanie jednak było niedbałe i tylko nawiązujące do mającego się pojawić produktu o nazwie „Apple ITV”.

UPDATE:

W oświadczeniu dla The Verge telewizja ITV zaprzeczyła, że wysłała ostrzeżenie do Apple.

W oświadczeniu do The Verge, ITV informuje, że „artykuł w The Telegraph jest całkowicie spekulacyjny i nie było żadnej komunikacji pomiędzy ITV i Apple. ITV odcina się od dalszych komentarzy w tej sprawie.”

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx