wtorek, 18 czerwca

Apple jest na dobrej drodze nowego rekordu sprzedaży 240-250 milionów iPhone’ów w roku fiskalnym 2021, pobijając poprzedni rekord wysokości 231 milionów iPhone’ów sprzedanych w roku finansowym 2015 podaje analityk Wedbush, Dan Ives.

„Podczas gdy prognozuje się około 220 milionów egzemplarzy iPhone’a w roku obrotowym 2021, uważamy, że na podstawie obecnej trajektorii że firma z Cupertino nadal ma potencjał na sprzedaż 240 milionów sztuk, co z łatwością przyćmiłoby poprzedni rekord Apple wynoszący 231 milionów sprzedanych egzemplarzy w roku finansowym 2015 ”, powiedział Ives w swojej notatce badawczej.

Ives szacuje, że 350 milionów użytkowników iPhone’ów na całym świecie znajduje się obecnie „w oknie możliwości uaktualnienia” swojego urządzenia, co jego zdaniem „przekłada się na bezprecedensowy cykl uaktualnień” dla Apple w tym roku.

Jeśli prognoza okaże się trafna, linia iPhone’a 12 może okazać się najpopularniejsza od czasu iPhone’a 6 i iPhone’a 6 Plus, które po premierze we wrześniu 2014 roku odnotowały duży popyt ze względu na większe rozmiary ekranu. W tamtym czasie Samsung oferował już wiele smartfonów z ekranem o przekątnej równej lub przekraczającej 5 cali.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx