piątek, 8 grudnia

Z każdą kolejną wersją iPhone’a, Apple znacznie poprawia aparat urządzenia. IPhone 6 i 6 Plus nie są tego wyjątkiem, otrzymując kilka nowych funkcji, takich jak Focus Pixels, kontrola ekspozycji, ulepszenia zdjęć panoramicznych, trybu Slo-Mo oraz optyczną stabilizację obrazu w iPhone’ie 6 Plus.

Profesjonalny fotograf Austin Mann podjął współpracę z The Verge i wziął udział w testach aparatu zarówno iPhone’a 6 i iPhone’a 6 Plus. Wybrał się z nimi do Islandii i wrócił z kilkoma imponującymi wynikami.

Jedną z głównych nowych funkcji urządzeń jest technologia Focus Pixels, która jest wynikiem nowego procesora sygnału obrazu. Jak opisano przez Apple, Focus Pixels zapewnia czujnik dający więcej informacji na temat obrazu, co skutkuje szybszą, automatyczną regulacją ostrości.

Na filmie, Mann zademonstrował Focus Pixels, pokazując o wiele szybszy autofokus w iPhone’ie 6 i 6 Plus. Jak widać na zdjęciu pochodzącym z filmu, iPhone 6 Plus był w stanie wyostrzyć znacznie szybciej po skierowaniu go na obiekt umieszczony naprzeciwko aparatu, niż iPhone 5S.

focuspixels

Według Manna, Focus Pixels utrzymuje ostrość obiektów na fotografii, ale jeszcze bardziej sprawdza się podczas nagrywania filmów wideo, ponieważ znacznie przyspiesza refocusing. Focus Pixels jest również bardzo przydatny w sytuacjach słabego oświetlenia, gdzie poprzedni iPhone’a mógł mieć kłopoty z ostrością. Tu iPhone 6 i 6 Plus pracuje dobrze, nawet lepiej niż w niektórych lustrzankach.

W połączeniu z optyczną stabilizacją obrazu w iPhone’ie 6 Plus, wyniki są imponujące. Porównanie zdjęcia wykonanego iPhone’em 5S (na górze) i iPhone’em 6 Plus (na dole) w słabym świetle jest poniżej.

iphone5svs6plus

Kolejnym ulepszeniem w iOS 8, a tym samym w iPhone’ie 6 i 6 Plus jest kontrola ekspozycji, która pozwala na ręczną kontrolę nad ekspozycją, a tym samym większą kontrolę nad efektem końcowym zdjęcia. Dwa ujęcia, jedno z kontrolą ekspozycji (po lewej) i jedno bez kontroli ekspozycji (po prawej) są przedstawione poniżej.

exposurecontrol

 

Nowy iPhone 6/6 Plus wraz z iOS 8 daje także możliwość kręcenia filmów poklatkowych i ulepszone filmy Slo-Mo. W iOS 7, Slo-Mo pozwalał użytkownikom na kręcenie do 120 klatek na sekundę (fps) w rozdzielczości 720p, a w iOS 8 zostało to ulepszone do 240fps, co pozwala na znacznie lepsze możliwości filmowania w zwolnionym tempie. Zarówno iPhone 6 i 6 Plus mają zdolność nagrywania filmów w rozdzielczości 1080p z prędkością do 60fps.

Chociaż Mann nie poświęcił zbyt dużo czasu na porównania pomiędzy iPhone’em 5S i iPhone’em 6/6 Plus, jednak posiada kilka zdjęć pokazujących znacznie lepsze możliwości wykonywania zdjęć. Mann również nie dokonywał bezpośredniego porównania aparatu między 6 i 6 Plus, z których ostatni ma optyczną stabilizację obrazu, ale zdjęcia zrobione z obu urządzeń są w równym stopniu imponujące.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx