środa, 22 maja

Produkcja iPhone’a 12 w Indiach została wstrzymana przez protesty po zatruciu pokarmowym w fabryce Foxconn poinformował Reuters.

Fabryka Foxconna w pobliżu Chennai w południowych Indiach, która produkuje modele iPhone’a 12, ma pozostać zamknięta w tym tygodniu po protestach robotników. Protestujący zablokowali podobno główną autostradę prowadzącą do zakładu w odpowiedzi na przyjęcie do szpitala 150 pracowników z zatruciem pokarmowym w zeszłym tygodniu. Mówi się, że incydent rozpalił inne obawy pracowników, które zostały zgłoszone państwowemu ministerstwu pracy.

Oczekuje się, że tymczasowe zamknięcie będzie miało minimalny wpływ na produkcję Apple w perspektywie krótkoterminowej, ale może mieć konsekwencje dla zwiększenia produkcji w 2022 roku. Zakłócenie pojawia się pośród innych ograniczeń w łańcuchu dostaw Apple, które zgodnie z oczekiwaniami ulegną pogorszeniu w czasie kwartału świątecznego. Placówka produkuje również odtwarzacz Amazon Fire TV i niektóre urządzenia dla Xiaomi.

Wcześniej poinformowano, że Apple planuje produkować modele iPhone’a 13 w zakładzie w Chennai, mimo że iPhone 11 i iPhone 12 są obecnie uważane za najlepiej sprzedające się iPhone’y w Indiach.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx