sobota, 20 kwietnia

Wraz z oficjalnym uruchomieniu przez Apple programu Find My Network, firma Chipolo ogłosiła nowe narzędzie do śledzenia przedmiotów ONE Spot, które jest jednym z pierwszych urządzeń, które będzie można śledzić za pomocą aplikacji „Lokalizator”.

ONE Spot jest zaprojektowany do pracy wyłącznie z aplikacją „Lokalizator” i daje nam bliższe spojrzenie na to, jak będą działać akcesoria „Find My” innych firm i być może podpowiada, czego możemy się spodziewać po własnych lokalizatorach AirTags firmy Apple, o których mówi się już od dłuższego czasu.

Chipolo ONE Spot to prosta, okrągła czarna przywieszka do przedmiotów z otworem u góry, umożliwiającym przymocowanie go do różnych urządzeń. Z wyglądu nie różni się zbytnio od tego, jak według plotek będą wyglądać „AirTags” (małe, białe, okrągłe znaczniki), ale jest to również rodzaj ogólnego projektu, z którego korzystają wszystkie opcje trackerów przedmiotów.

ONE Spot będzie można dodać do aplikacji „Lokalizator” za pomocą zakładki „Przedmioty”, gdzie będzie można je również śledzić. ONE Spot można przypiąć do dowolnego urządzenia, od kluczy i portfela po drogi sprzęt, taki jak aparaty fotograficzne i bagaż.

Chipolo opisuje ONE Spot jako wodoodporny i lekki, co podobno ma cechować również „AirTags”. ONE Spot ma wymienną baterię, która wytrzyma nawet dwanaście miesięcy. Nie wiadomo, czy AirTags będą miały akumulator, czy standardową baterię, którą można wymienić.

W aplikacji „Lokalizator”, ONE Spot będzie można śledzić na mapie z ostatnią znaną lokalizacją. Aby znaleźć urządzenie będące w pobliżu będzie można odtworzyć dźwięk albo przełączyć w tryb utracony, którego również oczekuje się od ‌AirTags‌.

W trybie utraconym, Find My‌ network składająca się z milionów iPhone’ów, iPadów i Maców, może być używana do celów śledzenia i poinformowania właściciela przedmiotu, jeśli przypadkowo zostanie znaleziony. Jeśli ONE Spot zostanie znalezione przez kogoś innego niż właściciel, osoba ta może użyć aplikacji „Lokalizator” na iPhonie, aby go zidentyfikować i przejść do witryny internetowej, która będzie oferować możliwość wysłania wiadomości i numer telefonu do celów kontaktowych.

Chipolo ONE Spot nie jest jeszcze dostępny do kupienia, ale będzie dostępny w czerwcu. Na stronie internetowej Chipolo można zapisać się na listę oczekujących, aby uzyskać wyłączny dostęp do zamówień w przedsprzedaży, zanim zostanie ona wyprzedana.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx