poniedziałek, 20 maja

Według źródeł branżowych cytowanych przez DigiTimes, niektórzy producenci laptopów z systemem Windows „obawiają się”, że nadchodząca premiera przeprojektowanego MacBooka Air z chipem M2 będzie miała negatywny wpływ na sprzedaż laptopów z procesorami Intela.

„Wintel zwrócił uwagę, że MacBook Air w cenie od 1000 do 1500 dolarów wyprze inne wysokiej klasy notebooki” – stwierdza raport, przy czym „Wintel” odnosi się do laptopów z systemem Windows napędzanych procesorami Intela. W raporcie dodano, że „aktualizacje procesora M2, obiektywu kamery i samej obudowy sprawiły, że niewielki wzrost ceny nowego MacBooka Air znalazł się w akceptowalnym dla konsumentów zakresie”.

Jak twierdzi raport, producenci laptopów z systemem Windows są również zaniepokojeni pogorszeniem nastrojów konsumentów spowodowanych inflacją i spowolnieniem gospodarczym.

Ceny nowego MacBooka Air zaczynają się w Polsce od 6999 złotych, a chip M2 oferuje do 18% wyższą wydajność procesora i do 35% wyższą wydajność grafiki w porównaniu z i tak imponującym chipem M1 w poprzednim modelu. Apple twierdzi, że nowy MacBook Air będzie dostępny w lipcu, a data przyjmowania zamówień ma zostać ogłoszona już wkrótce.

W 2020 roku Apple ogłosił, że wszystkie komputery Mac będą przechodzić z procesorów Intela na własne, specjalnie zaprojektowane chipy Apple Silicon, przy czym Apple obiecał wtedy wiodącą w branży wydajność na wat. Przejście jest już prawie zakończone, a jedyne pozostałe sprzedawane komputery Mac z procesorem Intel to wyższa konfiguracja Mac mini i Mac Pro, które mają zostać zaktualizowane o chipy krzemowe Apple jeszcze w tym roku.

Procesory Apple drastycznie zmieniły komputery Mac. W 2020 roku testy wykazały, że MacBook Air z chipem M1 był szybszy od 16-calowego MacBooka Pro z procesorem Intela. Podobnie chip M2 jest szybszy niż 8-rdzeniowy procesor Intel Xeon W w podstawowym modelu Mac Pro, którego cena zaczyna się od 27 999 złotych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx