piątek, 12 lipca

Wraz z dzisiejszą premierą OS X Mountain Lion, oficjalnie ruszył program uaktualnień systemu Up-to-Date. Program umożliwia każdemu użytkownikowi, który zakupił komputer Mac nie wcześniej niż 11 czerwca otrzymanie bezpłatnej aktualizacji do OS X Mountain Lion jeśli ich komputer został dostarczony z preinstalowanym systemem OS X Lion.

Klienci, którzy zakupili modele serwerowe, takie jak Mac mini serwer i Mac Pro z konfiguracją serwera mogą także otrzymać darmowe aktualizacje do najnowszych narzędzi serwerowych wypuszczonych wraz z Mountain Lion.

Apple najwyraźniej przeżywa pewne wczesne trudności z programem, gdyż niektórzy użytkownicy zgłaszają, że ich kody do Mac App Store umożliwiające umorzenie opłaty za OS X Mountain Lion nie działają, a inni wciąż czekają na odbiór tych kodów. Niektórzy użytkownicy mogli otrzymać kody na początku tego tygodnia, gdy program na krótko został przedwcześnie uruchomiony i pewnie ten fakt z trudnością umorzenia zbyt wcześnie złożonych wniosków wydaje się być problemem zarówno dla przedwczesnych odbiorców i nowych wnioskodawców.

Personel pomocniczy Apple przyznał się do trudności i doradza klientom, aby poczekali do trzech dni na otrzymanie kodów zastępczych, choć niektóre kody są już wysyłane bez żadnych dodatkowych działań ze strony użytkowników. Przesłanie zgłoszenia do aktualnej aplikacji programu po raz drugi, nie generuje nowego kodu, gdyż system Apple rozpoznaje, że numer seryjny sprzętu został już wykorzystany, a więc odmówi ponownego przetworzenia wniosku.

Klienci, którzy zakupili nowy komputer Mac między 11 czerwca a dniem dzisiejszym mają czas do 24 sierpnia na zgłoszenie się  po kod umożliwiający zakup OS X Mountain Lion, ale wielu z nich zależało niewątpliwie, aby zainstalować nowy system operacyjny jak najszybciej. Użytkownicy, którzy zakupią komputer wyposażony w Liona od jutra, będą mieli 30 dni od daty zakupu na żądanie ich darmowej aktualizacji do Mountain Liona.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx