czwartek, 30 czerwca

Od kilku dni zauważam, że sporo osób robi sobie żarty przesyłając mi specyficzne znaczki w wiadomościach. Robią to niby dla żartu, niby z ciekawości, sam nie wiem z jakiego jeszcze powodu. Nie mniej, te dziwne znaczki to odnaleziona jakiś czas temu luka powodująca zawieszanie się aplikacji jak i samego iPhone’a.

Apple zapoznał się z problemem i kilka dni temu wypuścił małą aktualizację iOS w wersji 11.2.6, która rozwiązuje ten problem. Co jednak wtedy kiedy nie mamy tej wersji iOS? Firma Apple wypuściła iOS 11.2.6 w celu rozwiązania problemu powodującego awarie aplikacji takich jak Wiadomości na iPhone’ach i iPadach z powodu braku możliwości renderowania określonych znaków w Indyjskim języku Telugu. Po wysłaniu, odebraniu lub wprowadzeniu do Wiadomości, Safari, WhatsApp, Facebook Messenger i innych, znaczków Telugu może to spowodować zawieszenie się aplikacji.

Najlepiej nie otwierać takich wiadomości choć nie każdy ma ich podgląd na ekranie telefonu. Zainstalowanie iOS 11.2.6 w 100% uchroni Was przed problemem.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
2 lat temu

[…] działaniem iPhone’a, iPada lub Maca. Na przykład w 2018 roku krążył w internecie ciąg znaków w języku telugu, powodując awarię tysięcy urządzeń, zanim Apple rozwiązało problem w aktualizacji […]

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx