poniedziałek, 23 maja

Apple podobno pracuje nad kilkoma ulepszeniami do swoich bezprzewodowych słuchawek AirPods, które pojawią się już w tym roku informuje Bloomberg.

Podobnie jak w przypadku urządzeń mobilnych – iPhone’a, iPada i Apple Watch – Apple zamierza często aktualizować urządzenia AirPod o nowe funkcje sprzętowe. Gigant z Cupertino pracuje nad nową wersją, która pojawi się już w tym roku z ulepszonym chipem bezprzewodowym. Dodali również, iż oczekuje się, że kolejny model już w przyszłym roku będzie odporny na działanie wody, prosząc, aby nie zostali zidentyfikowani podczas omawiania prywatnych planów produktowych.

Mówi się, że nowe AirPodsy z 2018 roku wyposażone będą w ulepszony układ bezprzewodowy, który pozwoli użytkownikom wezwać Siri za pomocą polecenia głosowego „Hej, Siri” bez konieczności fizycznego naciskania słuchawek, podobnie do sposobu, w jakim użytkownicy iPhone’a i HomePoda przywołują wirtualnego asystenta. Obecnie włączenie Siri przez AirPods wymaga od użytkowników dwukrotnego stuknięcia w bok wkładek dousznych, chociaż reakcja na dotyk może czasami być niestabilna. Nadchodząca wersja słuchawek znana jest wewnętrznie jako B288, zgodnie z dzisiejszym raportem.

Ideą trzeciej edycji AirPods, która ma nadejść w 2019 roku, jest „przetrwanie rozprysków wody i deszczu”, chociaż prawdopodobnie nie zostaną one zaprojektowane do zanurzania w wodzie, zgodnie ze źródłami Bloomberga. Plan ten pojawia się mimo raportów, że obecna generacja AirPod przetrwała zanurzenie w płytkiej wodzie przez pięć minut, a nawet przetrwały cykl prania i suszenia działając po tym normalnie. Apple nie reklamuje AirPods jako wodoodpornych, a patent został złożony w kwietniu ze względu na wodoodporną obudowę AirPods, która może służyć jako ładowarka do iPhone’a lub Apple Watch.

Podczas wrześniowej prezentacji Apple, firma Apple ujawniła, że nowa wersja słuchawek AirPods nie jest w rzeczywistości „AirPods 2”, ale po prostu nową, indukcyjną obudową do ładowania bezprzewodowego, którą użytkownicy będą mogli zakupić jako zamiennik ich obecnego etui ładującego. Jedyną zmianą konstrukcyjną w nowym etui ładującym jest umieszczenie diody wskaźnika baterii LED, która została przeniesiona z wnętrza obudowy na zewnątrz z przodu. Nie podano daty wydania tego etui, ale istnieje spora szansa, że pojawi się ona podczas marcowego eventu obok podstawki do ładowania bezprzewodowego AirPower.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x