czwartek, 28 września

Coraz częściej mówi się, że podczas zbliżającej się konferencji 13 października Apple zaprezentuje mniejszy, tańszy głośnik HomePod, co wzbudziło głosy o możliwości pojawienia się drugiej generacji podstawowego głośnika HomePod. Dziś rano znane Twitterowe konto l0vetodream zaprzeczyło jednogłośnie tym pogłoskom, twierdząc, że w tym roku nie pojawi się „HomePod2” a jedynie model „mini”.

Na początku tego roku Apple umożliwił swoim pracownikom zakup do 10 głośników HomePod z 50-procentową zniżką, a wcześniej ten limit wynosił dwie sztuki na pracownika. Obserwatorzy Apple zasugerowali, że większy limit zakupów może być częścią starań Apple w celu wyczyszczenia zapasów obecnego HomePoda przed pojawieniem się nowego modelu.

Apple może nadal sprzedawać obecny model HomePoda równolegle z mniejszą, tańszą wersją, choć uważa się, że model premium nie sprzedaje się zbyt dobrze. Apple nigdy nie ujawnił sprzedaży HomePod, wrzucając go do wspólnej kategorii „Urządzenia do noszenia, dom i akcesoria”, ale uważa się, że największą przeszkodą jest jednak cena głośnika.

Apple wypuścił HomePoda w lutym 2018 roku z ceną początkową 349 dolarów, ale w kwietniu 2018 roku obniżył jego cenę do 299 dolarów. HomePod ma niestety sporo tańszych konkurentów wśród inteligentnych głośników w tym Echo czwartej generacji firmy Amazon (za 90 dolarów) i niedawno ogłoszony Google Nest (za 90 dolarów).

Apple stale zwiększa użyteczność ‌swojego głośnika HomePod‌, dodając funkcje, takie jak obsługa Handoff, wykrywanie głosu wielu użytkowników, dźwięk multi-room i nie tylko. Niestety wadą głośnika jest fakt, że jest on oficjalnie sprzedawany na wąskiej grupie rynków. Wciąż nie doczekaliśmy się jego oficjalnej sprzedaży m.in. w Polsce, choć są sklepy które nieoficjalnie go sprzedają. Fakt, faktem głośnik w Polsce jest pozbawiony dużej części funkcjonalności przez brak polskiej wersji Siri.

Oczekuje się również, że Apple doda wkrótce do HomePoda obsługę muzyki innych firm takich jak Spotify. To umożliwi prawdopodobnie ustawienie Spotify i innych usług muzycznych jako domyślnej usługi muzycznej, umożliwiając użytkownikom proszenie za pomocą Siri o odtwarzanie strumieniowe muzyki poprzez określenie „ze Spotify” na końcu żądania.

Jeśli chodzi o specyfikację mniejszego „HomePoda mini” to Mark Gurman z Bloomberga zasugerował, że nowy głośnik może zawierać dwa głośniki wysokotonowe, a nie siedem jak w obecnym modelu, aby obniżyć jego koszty.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx