wtorek, 26 września

Wśród wielu nowości jakie Apple doda do najnowszego systemu operacyjnego dla iPhone’a iOS 17, jest jedna, o której nie było mówione na prezentacji otwierającej WWDC 2023, jednak dla nas dość znacząca.

Klawiatura w iOS 17 wreszcie otrzyma wsparcie predykcji i szybkiego pisania bez odrywania palca od klawiatury. Choć ta druga funkcja była od dawna możliwa z wykorzystaniem aplikacji firm trzecich takich jak SwiftKey czy innych to jednak teraz będzie wbudowana domyślnie w klawiaturę Apple.

predykcja iOS 17

Choć predykcja nie jest sama w sobie niczym nowym, to do tej pory wciąż nie było jej w polskim języku klawiatury. Jej zadniem jest wyświetlanie podpowiedzi słów i zwrotów, które można wpisać jako następne. Podpowiedzi są oparte na wcześniejszych rozmowach, stylu pisania, a nawet witrynach odwiedzanych w przeglądarce Safari.

Obie opcje włączane są automatycznie po zainstalowaniu iOS 17, choć jeśli ktoś ich nie potrzebuje może je wyłączyć w Ustawieniach klawiatury. Testując od kilku dni predykcję zauważyłem, że słownik ma jeszcze sporo braków i czasem podpowiedzi prostych słów wydają się być problemem. Wierzę jednak, że uczenie maszynowe umożliwi zapełnianie słownika używanymi wyrazami co z czasem usprawni jeszcze bardziej pisanie wiadomości.

iOS 17 trafił już w ręce deweloperów, a publiczna jego premiera nastąpi na jesieni wraz z premierą nowych iPhonów 15.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx