niedziela, 25 września

NFC-iPhone

Wygląda na to że żadna premiera iPhone’a nie może się odbyć bez wcześniejszych doniesień o możliwym wsparciu NFC w debiutującym urządzeniu. Tak też jest i w tym roku. Jak wynika z kolejnego schematu opublikowanego przez chiński serwis urządzeń Apple GeekBar chip NFC pojawi się w nowym iPhone’ie 6.

pn65v_schematic

To już druga informacja w ciągu zaledwie tygodnia, która wskazuje, że iPhone 6 będzie wyposażony w technologię NFC. W zeszłym tygodniu, tajwański magazyn Apple Daily informował, że Apple doda taki chip. To jest również drugi wyciek dzisiaj z GeekBar, po tym jak dziś rano poinformował, że kolejny iPhone będzie posiadał zaledwie 1 GB pamięci RAM.

Ten najnowszy raport stwierdza, że Apple wybrał już wykorzystanie chipów NXP PN65V, które są stosowane w wielu istniejących na rynku smartfonach takich jak Nexus 7 i Nexus 5. Choć dzisiejsze doniesienie wydaje się przekonujące, to należy pamiętać, że informacje o NFC w iPhone’ie pojawiają się każdego roku. Więc nawet jeśli to nieprawda, nikt nie będzie specjalnie zaskoczony.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx