niedziela, 17 października

13621536_1044369475610990_405773336_o

W całej Polsce występują problemy z połączeniami w sieci Orange. Najbardziej dotknięci są mieszkańcy Warszawy, jednak problemy występują w wielu innych miastach. 

W pewnym momencie na ekranach iPhone’ów w miejscu operatora pojawił się nawet taki oto dziwny operator. Dał o sobie znać stary dobry Centertel – dla tych co nie pamiętają pierwszy operator komórkowy w Polsce.

Około godziny 17:00 rozpoczęły się problemy z funkcjonowaniem sieci Orange. Klienci z całej Polski zgłaszają całkowity brak zasięgu lub też brak możliwości wykonania połączenia, pomimo że telefonjest zalogowany w sieci. Użytkownicy zgłaszają, że nie pomaga wyłączenie telefonu i ponowne jego włączenie. Nie pomaga również przemieszczenie się i próba połączenia z inną stacją bazową.

Najbardziej poszkodowani są mieszkańcy Warszawy i okolic. Tutaj zasięgu nie ma praktycznie na terenie całego miasta. Niemal tak samo duże problemy występują także w rejonie Katowic, a także w Poznaniu, Szczecinie czy Trójmieście. Klienci donoszą także o takich miejscowościach jak Kielce, Rzeszów, Włocławek, Puck i Kraków.

Problemy w Orange dotyczą zarówno połączeń głosowych, jak i transmisji danych. Skontaktowaliśmy się z Wojciechem Jabczyńskim – rzecznikiem sieci Orange. Potwierdził on istnienie sporej awarii, jednak nie był w stanie oszacować czasu jej naprawy. Podkreślił jednak, że wszystkie służby techniczne zostały zaangażowane w jak najszybsze przywrócenie dostępności usług.

Wygląda na to, że mimo wszystko sytuacja powoli wraca do normy i do jutra powinna zostać naprawiona.

UPDATE: według Orange awaria została naprawiona i wszystko powinno działać już prawidłowo

UPDATE2: w ramach rekompensaty i przeprosin za problemy wynikające z wczorajszej awarii sieć Orange ogłosił na swoim blogu, że wszyscy klienci, czy to indywidualni czy biznesowi, czy z Orange czy z Nju mobile, mogą korzystać z internetu za darmo przez najbliższy weekend.

Nic nie trzeba przy tym robić, aktywować czy wysyłać SMS-ów, po prostu zużyty transfer w te dwa dni nie będzie pomniejszał posiadanego pakietu danych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lookso
Lookso
5 lat temu

Wrocław, to samo. A już od dłuższego czasu miałem problem z połączeniami, że co trzecia rozmowa była słyszalna po obydwóch stronach słuchawki…

Michał Gałuszka
Michał Gałuszka
5 lat temu

Bardzo dawno temu Centertel odpalił swoją testową sięć GSM w paśmie 1800MHz czyli właśnie DCS. Na ekranach testowych Nokii 6130 i Ericssonów GHxx wyświetlał się właśnie operator PL-CENTERTELDCS. Gdy Centertel opalił tą sieć publicznie zmienił roboczą nazwę na IDEA a później na Orange. Niesamowite, że gdzieś tam głęboko to cały czas nazywa się tak samo 🙂

Michał Grubcio
Michał Grubcio
5 lat temu

HAHA darmowy internet przez 2 dni? ciekawe dlaczego? pewnie dlatego ze maja zliczanie popsute.. hehaha

3
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x