sobota, 15 czerwca

Użytkownik Weibo udostępnił obraz tego, co wydaje się być szkicem produkcyjnym prawdopodobnego 5,8-calowego iPhone’a z ekranem OLED, który wstępnie nazywany jest iPhone’em 8 lub iPhone’em X.

Rysunek, który pojawił się w przeciekach wydaje się być zdjęciem monitora komputera należącego do partnera produkującego Apple, takiego jak Foxconn. Nie wiadomo, kiedy zrobiono zdjęcie, czy też jest autentyczne, więc ostrożnie traktujemy tę plotkę, dopóki rzeczywiste części nie zaczną wyciekać z łańcucha dostaw.

Rysunek wydaje się pochodzić z poziomu EVT czyli Engineering Verification Testing. Innymi słowy, może być jednym z dziesięciu prototypów iPhone’a, który to Apple miał prawdopodobnie testować w tym roku, a iPhone, który w końcu trafi do masowej produkcji w tym roku może mieć zupełnie inny design.

Rysunek przedstawia telefon iPhone z większym wyświetlaczem, który zajmuje prawie cały przednią część smartfona jak powszechnie się oczekuje. Mimo, że wiele źródeł sugeruje, że wyświetlacz będzie przypominał Galaxy S8 tylko z górnymi i dolnymi ramkami, rysunek pokazuje bardzo cienkie ramki wzdłuż lewej i prawej krawędzi.

Z tyłu telefonu iPhone rysunek przedstawia pionowo wyrównany system podwójnych kamer, który w grudniu był już wspominany przez japońską witrynę Mac Otakara. Touch ID został również przeniesiony na tylną obudowę, zgodnie z wieloma raportami twierdzącymi, że telefon iPhone 8 nie będzie miał przycisku Home na przednim panelu.

Choć pojawiały się plotki, że firma Apple zintegruje czytnik Touch ID w ekranie iPhone’a 8, to analityk Cowen i Company niedawno informował, że firma Apple ma problemy z wydajnością tego rozwiązania. Jeśli nie będzie w stanie rozwiązać tych problemów, to czytnik Touch ID z tyłu urządzenia byłby jedną z alternatywnych możliwości.

Rysunek przedstawia iPhone’a 8 o wysokości 149.5mm i szerokości 72.5mm, w porównaniu do iPhone’a 7 o długości 138.3mm i szerokości 67.1mm, więc iPhone 8 zgodnie z oczekiwaniami byłby nieco większy niż 4.7-calowy telefon iPhone. Grubość urządzenia to 8,6 mm, w porównaniu do iPhone’a 7 na poziomie 7,1 mm, prawdopodobnie dzięki szkle i ramkach ze stali nierdzewnej. Jeśli rysunek jest prawdziwy to iPhone 8 zbliżałby się do grubości iPhone’a 4, który również miał obudowę ze szkła i ramki ze stali.

Stosując twierdzenie Pitagorasa, obliczyliśmy, że iPhone 8 będzie mieć całkowitą powierzchnię około 6,5 cali po przekątnej, w porównaniu do około 6 cali dla iPhone’a 7 i około 6,9 cali dla iPhone’a 7 Plus. Innymi słowy, iPhone 8 będzie mniejszy niż iPhone 7 Plus, ale będzie miał jeszcze większy wyświetlacz.

Boczne części telefonu iPhone jak zawsze zawierają zwykłe przełączniki głośności, przełącznik wyciszenia, przycisk blokady, tackę na kartę SIM, złącze Lightning, kratkę głośnikową i to, co prawdopodobnie jest drugim głośnikiem. Podobnie jak w iPhone’ie 7, nie ma gniazda słuchawkowego 3,5 mm, sugerując, że ten starszy port nie zostanie przywrócony.

Chińska sieć społecznościowa Weibo była źródłem licznych przecieków części i plotek związanych z Apple w przeszłości, ale jak to normalne w takim okresie. IPhone przedstawiony na tym obrazku może się znacznie różnić od tego, który zadebiutuje jeszcze w tym roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx