sobota, 15 czerwca

Zaledwie chwilę po pojawieniu się pierwszego rysunku konstrukcyjnego nadchodzącego „iPhone’a 8” użytkownik Weibo pod pseudonimem KK, który zresztą był źródłem wielu wcześniejszych przecieków, udostępnił inny rysunek konstrukcyjny wraz z renderami pokazujący urządzenie, które jest nieco mniejsze niż poprzedni wyciek. Prawidłowość nowego rysunku nie może zostać potwierdzona, ale KK kilkakrotnie podzielił się dokładnymi informacjami na temat poprzednich urządzeń.

Ten nowy schemat iPhone’a 8 pokazuje urządzenie o wymiarach 137,54 mm na 67,54 mm, co jest prawie identyczne z obudową iPhone’a 7 o wymiarach 138,3 mm x 67,1 mm. Grubość iPhone’a 8 nie jest widoczna na rysunku.

Zgodnie ze schematem, wyświetlacz telefonu iPhone 8 wynosiłby 5,768 cali po przekątnej i w rzeczywistości pokrywałby prawie cały przedni panel urządzenia. Wygląda na to, że wokół wszystkich czterech boków wyświetlacza znajduje się tylko 4 mm ramka, z czego ponad połowa to szkło zakrzywione 2.5D na krawędziach, a pozostała część stanowi ramka urządzenia po bokach.

Na rysunku przedstawiono wąski pasek u góry przedniej części urządzenia z kamerą, czujnikami i innymi elementami. Tam właśnie prawdopodobnie pojawiłaby się przednia kamera, mały otwór mikrofonu, czujnik światła otoczenia, czujnik zbliżeniowy i plotkowany czujnik 3D.

Wszystkie te elementy są osadzone w obszarze wyświetlania i podczas gdy towarzyszące im renderowane makiety pokazują, że otwór słuchawki znajduje się w fizycznej szczelinie w obszarze wyświetlania, to aparat i inne czujniki nie są przedstawione i nie jest jasne, jak w rzeczywistości mogłyby tam wyglądać.

Z wyświetlaczem wypełniającym cały front urządzenia nie ma miejsca na dedykowany przycisk Home, a zatem nie ma widocznego czujnika Touch ID. Apple miał podobno próbować stworzyć Touch ID w ekranie iPhone’a, ale firma twierdzi, że walczy z doskonaleniem technologii, a tym samym może uciec się do umieszczenia czujnika z tyłu urządzenia. Jeden z renderów pokazuje tylną część urządzenia bez wyraźnego czujnika Touch ID, chociaż nie ma odpowiedniego rysunku technicznego tylnej obudowy.

Jeśli chodzi o inne szczegóły to renderowana tylna część domniemanego telefonu iPhone 8 ponownie pokazuje pionową, podwójną kamerę, tym razem z lampą błyskową LED umieszczoną między dwiema kamerami. Jak zauważa Ben Bajarin, zwiększone oddzielenie obiektywów pomogłoby zwiększyć rzeczywistość i funkcje 3D, co pozwoliło na większą różnicę w perspektywie.

Już kilka dni temu iDrop News i Benjamin Geskin opublikowali własne makiety z bardzo podobnym projektem, ale nie jest jasne, czy obie partie renderów opierają się na tych samych oryginalnych informacjach ze źródła czy też twórca pracował nad jednym zestawem.

Jest nadal za wcześnie, aby stwierdzić czy te pojawiające się informacje są w pełni wiarygodne, dlatego też powinniśmy nadal dość ostrożnie podchodzić do tych plotek do czasu, aż informacje te zaczną się przekładać na konkretne elementy urządzenia pojawiające się z przecieków. Biorąc jednak pod uwagę wcześniejsze przecieki KK, warto zastanowić się nad tym, że istnieje taka możliwość.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx