środa, 17 sierpnia

buy-iphone-6-6s-india

Najnowsze dane Kantar Worldpanel pokazują, że niedawna premiera iPhone’a 6 i iPhone’a 6 Plus zwiększyła sprzedaż Apple, a urządzenia iOS stanowią teraz 15,4 procent udziału w rynku na pięciu największych rynkach europejskich. Android nadal stanowi większość udziału w rynku wynoszącą 73,9 procent, a Windows Phone znajduje się na trzecim miejscu z 9,2 procentami.

W Wielkiej Brytanii, gdzie nowe modele iPhone’a trafiły do sprzedaży 19 września, Apple zwiększył swój udział w sprzedaży aż o 1,7% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, osiągając udział wśród urządzeń iOS 31%.

Na głównych rynkach europejskich, gdzie nowe modele iPhone’a 6 trafiły do sprzedaży między 19 i 26 września, początkowa sprzedaż nowych modeli iPhone’a rozeszła się w większości wśród obecnych właścicieli iPhone’a (87%).

Firma badawcza wykazała również, że iPhone 6 wyprzedza w Europie sprzedaż swojego większego brata 6 Plus w stosunku pięć do jednego. Apple zanotował również wzrost udziału w rynku w Chinach i Australii po uruchomieniu nowszych modeli iPhone’a w tych krajach.

W Stanach Zjednoczonych, zaskakująco wzrósł udział Androida o 4,5 procent, obecnie osiągając całkowity udział w rynku na poziomie 61,8 procent, podczas gdy udział iOS zanotował spadek o 3,3 procent do 32,6 procent. Udział urządzeń z Windows Phone także skurczył się z 4,6 procent do 4,3 procent.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rafał Nowicki
Rafał Nowicki
7 lat temu

Oto co się dzieje z nowymi 6. Zawiodłem się jakością….

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx