piątek, 19 lipca

Książki elektroniczne stały się już powszechnym elementem książkowej rzeczywistości. Do niedawna ebooki i audiobooki traktowane były jednak jako oddzielne formy. Od niemal roku abonenci Legimi udowadniają, że obydwa sposoby sięgania po lekturę doskonale się uzupełniają. Do tej pory dostępne wyłącznie na Androida, książki w chmurze® trafiły także na iOS.

Książka nie może już na nas wyłącznie czekać na półce lub stoliku nocnym, ale dopasować się do naszego trybu życia, towarzysząc nam w trakcie spaceru, czy też biegania. Posiadając smartfon lub tablet oraz aplikację Legimi możemy teraz zabrać ze sobą ulubiony tytuł dosłownie wszędzie, by naprzemiennie czytać i słuchać. Rozwiązanie do tej pory zarezerwowane wyłącznie dla posiadaczy urządzeń z Androidem, dostępne jest o niedawna dla użytkowników iPadów i iPhonów.

Tworząc koncepcję książek w chmurze® założyliśmy, że książki muszą być możliwie elastycznym produktem, by skutecznie konkurować z innymi wypełniaczami czasu wolnego, jak muzyka czy też film. Analiza sposobu korzystania z ebooków i audiobooków przez użytkowników Legimi w ostatnich miesiącach pokazała dobitnie, że trafiliśmy w punkt. Stąd rozwój usługi o kolejny system operacyjny – komentuje Mikołaj Małaczyński, prezes Legimi.

Jak zatem prezentują się owe zachowania czytelników i słuchaczy książek? Jeśli weźmiemy pod uwagę porę dnia, to widać doskonale, że ebooki towarzyszą nam przez cały dzień ze szczególnym uwzględnieniem wieczorów. Jest to tradycyjnie szczyt czytelniczej aktywności. Audiobooki natomiast są bezkonkurencyjne w porze powrotów z pracy, a także późniejszych aktywności w czasie wolnym, jak np. coraz popularniejszego biegania. Jeszcze ciekawiej sytuacja wygląda, gdy weźmiemy pod uwagę dni tygodnia. Poniedziałki i wtorki bezapelacyjnie należą do książek słuchanych, w środku tygodnia proporcje wyrównują się. Weekendy to już zdecydowanie czas zdominowany przez czytanie.

Udostępniona przez Legimi aktualizacja aplikacji na iOS umożliwia pełną synchronizację z urządzeniami przypisanymi do abonamentu bez limitu+, dającego dostęp do ponad 18 tysięcy ebooków i audiobooków. Subskrybenci mogą podpiąć do konta aż 4 różne urządzenia (smartfon, tablet, komputer i e-czytnik). Posiadacze iPadów i iPhonów kupują abonament bezpośrednio w AppStore lub aktywują darmowy okres próbny na stronie www.legimi.pl. Aplikacja dostosowana jest do urządzeń działających w wersji iOS 7 i wyższych.

Legimi rozwija również system wypożyczeń bibliotecznych, umożliwiający osobom posiadającym karty współpracujących placówek bezpłatne korzystanie z ebooków. Pakiety dla swoich czytelników wykupiły biblioteki m.in. z Warszawy, Krakowa, Trójmiasta, Wrocławia, Bydgoszczy, a także wielu mniejszych miast. Jednocześnie firma rozwija działalność na najbardziej perspektywicznych rynkach zagranicznych. Po otwarciu w październiku ub.r. księgarni w Niemczech w najbliższych miesiącach planowane jest uruchomienie serwisu chińskiego.

Aplikacja Legimi na iOS dostępna jest za darmo w App Store.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx