czwartek, 18 sierpnia

iPhone X z pamięcią 256 GB jest najpopularniejszym urządzeniem wśród przyszłych nabywców smartfonów, wynika z badania przeprowadzonego przez RBC Capital Markets.

Spośród 832 osób badanych, 28 procent twierdzi, że planuje zakupić iPhone X jako następny smartfon. Kolejne 20 procent respondentów powiedziało, że zamierzają kupić iPhone’a 8 Plus, a 17 procent przymierza się do iPhone’a 8. Pozostałe 35 procent klientów planuje zakupić starszy model, począwszy od iPhone’a 6S do iPhone’a 7 Plus.

RBC Capital Markets powiedział, że 43 procent potencjalnych nabywców zainteresowanych wyłącznie nowym iPhone’em chce zakupić iPhone’a X, a 32 procent wybierze iPhone’a 8 Plus.

Większość, czyli 57 procent respondentów planujących zakup iPhone’a X będzie wybierać model 256GB, który będzie kosztować w Polsce 5 729 złotych. 43 procent poinformowało, że kupi model 64 GB za 4 979 złotych. Dla porównania w ubiegłym roku 50 procent respondentów pytanych o iPhone’a 7 wybierało model 128 GB, co było pośrednim poziomem między 32 GB a 256 GB.

A jaka funkcja nowego iPhone’a X jest najbardziej wyczekiwana przez jego przyszłych nabywców? 46 procent z liczniejszej grupy 4 196 respondentów twierdzi, że ładowanie bezprzewodowe jest najatrakcyjniejszą cechą telefonu iPhone X. To bardzo ciekawe, bo przecież ta możliwość została dodana również do iPhone’a 8.

No ale coż..Nie zapominajmy, że ankieta została przeprowadzona w USA, gdzie nieco inaczej patrzy się na iPhone’a i nieco inaczej na jego cenę. A jak będzie w Polsce? Zobaczymy. Tak czy inaczej oczekuje się silnego popytu na iPhone’a X, co powinno zwiększyć średnią sprzedaż Apple dla telefonów iPhone. Bank inwestycyjny pozostaje optymistycznie nastawiony do akcji Apple, z ceną docelową w wysokości 180 dolarów.

Zamówienia wstępne na iPhone’a X rozpoczną się w piątek, 27 października. Oficjalna sprzedaż ruszy w piątek, 3 listopada.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx