poniedziałek, 27 maja

Apple ogłosił dziś, że usługa połączeń alarmowych SOS za pośrednictwem satelity zostanie przedłużona o dodatkowy bezpłatny rok dla obecnych użytkowników iPhone’a 14. Pierwotnie Apple zapewniał nowym właścicielom iPhone’a 14 dwa bezpłatne lata po aktywacji urządzenia, które wygasałyby w listopadzie 2024 roku.

Połączenia alarmowe SOS przez satelitę są teraz bezpłatne przez kolejne dwa lata, począwszy od dzisiaj lub w momencie aktywacji dowolnego modelu iPhone’a 14. Apple twierdzi, że bezpłatny okres próbny zostanie przedłużony dla użytkowników iPhone’a 14, którzy aktywowali swoje urządzenie w dowolnym kraju obsługującym funkcję alarmowych SOS przez satelitę przed godziną 12:00 czasu pacyficznego 15 listopada 2023 roku.

„Funkcja połączeń alarmowych SOS przez satelitę pomogła uratować życie na całym świecie. Od mężczyzny, którego uratowano po tym, jak jego samochód spadł z 400-metrowego klifu w Los Angeles, po zagubionych turystów odnalezionych w Apeninach we Włoszech – wciąż słyszymy historie o naszych klientach, którzy mogli skontaktować się ze służbami ratowniczymi, gdy w przeciwnym razie nie byliby w stanie” – powiedziała Kaiann Drance, wiceprezes Apple ds. ogólnoświatowego marketingu iPhone’a. „Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że użytkownicy iPhone’a 14 i iPhone’a 15 mogą korzystać z tej przełomowej usługi przez kolejne dwa lata za darmo”.

Funkcja, dostępna we wszystkich modelach iPhone’a 14 i iPhone’a 15, umożliwia użytkownikom wysyłanie wiadomości tekstowych do służb ratunkowych przez satelitę, gdy zasięg sieci komórkowej i Wi-Fi nie jest dostępny. Użytkownicy mogą także udostępniać swoją lokalizację przez satelitę w aplikacji Znajdź.

Apple twierdzi, że dzięki tej usłudze użytkownicy mogą wysyłać i odbierać wiadomości w zaledwie 15 sekund w dobrych warunkach atmosferycznych. Użytkownicy są proszeni o wypełnienie krótkiego kwestionariusza zawierającego istotne informacje, a następnie interfejs pokazuje użytkownikowi, gdzie na niebie należy skierować iPhone’a, aby się połączyć i wysłać pierwszą wiadomość. Ta wiadomość zawiera odpowiedzi użytkownika na kwestionariusz, lokalizację, wysokość nad poziomem morza, poziom naładowania baterii iPhone’a oraz kartę medyczną, jeśli została ustawiona.

Funkcja Alarmowe SOS przez satelitę jest dostępna w Australii, Austrii, Belgii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Kanadzie, Niemczech, Luksemburgu, Nowej Zelandii, Portugalii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Włoszech i USA.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx