sobota, 25 czerwca

274047-1280

Nowy, podstawowy model 13-calowego MacBooka Pro bez panelu dotykowego jest dostępny praktycznie jeden dzień i w Polsce nie trafił jeszcze do sklepów detalicznych, ale OWC już udało się rozebrać jedną z maszyn, aby uzyskać wgląd do jego środka.

Choć proces rozkładania MacBooka jest jeszcze w toku, to OWC już potwierdził, że nowy MacBook Pro posiada wymienny dysk SSD, co oznacza że potencjalnie może być uaktualniony po zakupie. Poprzednie modele MacBooka Pro także mają wymienne dyski SSD, ale już MacBook Retina ma dysk SSD przylutowany do płyty głównej, więc nie było jasne, czy nowy MacBook Pro będzie nadal posiadał wymienny dysk SSD z powodu jego cieńszej obudowy.

2016macbookproteardown-800x600

OWC zanotował szereg innych uwag o nowym MacBooku Pro:

  • dysk SSD jest wymienny
  • dolna obudowa jest trudniejsza do usunięcia niż w poprzednich generacjach, ale nie jest klejona
  • moduł głośnika musi być usunięty, aby włożyć z powrotem SSD
  • SSD ma bardzo silną taśmę zakrywającą port interfejsu
  • laptop włącza się automatycznie gdy go otwieramy bez względu na naciśnięcie przycisku zasilania

Odkrycia OWC mają zastosowanie tylko do 13-calowego MacBooka Pro bez panelu dotykowego. Jest wielce prawdopodobne, że modele z paskiem dotykowym mają podobną konstrukcję, ale wewnętrznie sprzęt jest inny, ponieważ zawiera nowy składnik. Musimy poczekać jeszcze kilka tygodni, aby zobaczyć co jest w środku MacBooków Pro 13 i 15-calowym z wyższej półki, ponieważ nie będą dostępne do połowy listopada.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx