piątek, 21 czerwca

Po wydaniu aktualizacji pakietu iWork dla komputerów Mac i iOS, wielu zaawansowanych użytkowników tych aplikacji było niezadowolonych z utraty kilku ważnych funkcji z Pages, Numbers i Keynote.

Wiele wątków na forach pomocy technicznej Apple krytykowało te zmiany, a jeden z bloggerów nazwał usunięcie pewnych funkcji z aplikacji Pages „totalną katastrofą”. W odpowiedzi na oburzenie użytkowników Apple uruchomił nową stronę wsparcia informującą szczegółowo o nadchodzących aktualizacjach, oraz informując, że firma planuje dodać wiele z utraconych funkcji do wszystkich trzech aplikacji w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.

Nowe aplikacje pakietu iWork – Pages, Numbers i Keynote zostały wypuszczone na komputery Mac 22 października. Aplikacje te zostały przepisane od podstaw, aby być w pełni 64-bitowe i wspierać jednolity format plików pomiędzy OS X i iOS w wersji 7, jak i iWork w iCloud.

Aplikacje wyposażone są w całkowicie nowy design z inteligentnym panelem formatu i wieloma nowymi funkcjami, takimi jak łatwe udostępnianie dokumentów, zaprojektowane przez Apple style obiektów, interaktywne wykresy, nowe szablony i nowe animacje w Keynote.

Podczas przepisywania tych aplikacji, niektóre funkcje z pakietu iWork ’09 nie zostały udostępnione dla początkowej wersji. Planujemy przywrócić niektóre z tych funkcji w kilku następnych aktualizacjach, a na bieżąco będziemy dodawać zupełnie nowe możliwości.

Podczas prac Apple nad przywróceniem brakujących funkcji aplikacji pakietu iWork, firma zaleca użytkownikom, którzy chcą korzystać z tych funkcji uzyskanie dostępu do poprzednich wersji aplikacji iWork, które znajduje się w Aplikacje > iWork ’09. Apple informuje także jak przywrócić dokumenty do starych formatów w celu zachowania zgodności ze starszymi aplikacjami.

22 października Apple zaczął oferować darmowe wersje zaktualizowanych aplikacji iWork dla wszystkich użytkowników, którzy posiadali ich poprzednie wersje. Firma oferuje również darmowe licencje aplikacji dla każdego klienta, który kupi nowy komputer Mac.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx