wtorek, 18 czerwca

Apple zaczął udostępniać subskrybentom Apple Music swoją playlistę „Replay 2022”. Podobnie jak w ciągu ostatnich kilku lat, ta playlista zawiera wszystkie utwory, które odtwarzacie strumieniowo od początku roku, łącznie ze 100 utworami w rankingu.

„Replay 2022” będzie aktualizowany co tydzień o najnowszą kolejność waszych najczęściej słuchanych utworów. Do końca 2022 r. playlista zapewni ogólny wgląd w historię muzyki w ciągu roku.

Po wysłuchaniu wystarczającej ilości muzyki, aby wygenerować listę odtwarzania, znajdziecie ją na dole karty Słuchaj w Apple Music na iOS, iPadOS i macOS. Dostępna jest również bardziej szczegółowa wersja funkcji śledzenia danych w Apple Music w Internecie, zawierająca większość artystów i albumów przesyłanych strumieniowo oraz statystyki szczegółowej liczby odtworzeń i godzin słuchania.

Apple udostępnia swoje coroczne listy odtwarzania Replay od 2019 roku i jest to jedyna oferta firmy pod względem rocznego podsumowania statystyk. Spotify Wrapped od kilku lat dominuje w tym obszarze branży strumieniowego przesyłania muzyki, głównie dzięki łatwo udostępnianym infografikom, które ukazują się na początku grudnia.

Apple Music‌ Replay ma tę zaletę, że jest dostępny przez cały rok, ale lista odtwarzania nie zmienia się już zbytnio w trakcie roku, chyba że pojawi się naprawdę mocno osłuchiwany przez Was utwór. Apple nadal nie dostarcza podsumowań na koniec roku, które jego subskrybenci mogliby publikować w mediach społecznościowych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx