sobota, 2 marca

Apple zaktualizował dziś swoją listę przestarzałych i wycofanych produktów, dodając iPhone’a 6 Plus, ponieważ minęło ponad pięć lat od ostatniej oferty sprzedaży tego urządzenia.

iPhone 6 Plus został po raz pierwszy wydany we wrześniu 2014 roku wraz z iPhonem 6 i został wycofany we wrześniu 2016 r. po premierze iPhone’a 7 i iPhone’a 7 Plus. Siostrzany telefon iPhone 6 nie znajduje się obecnie na liście przestarzałych telefonów, ponieważ był dostępny w sprzedaży dłużej.

Apple ponownie wprowadził iPhone’a 6 na rynek w 2017 roku jako iPhone’a klasy średniej i był on dostępny w sprzedaży do września 2018 roku, więc z tego powodu minie jeszcze około dwóch lat, zanim zostanie oznaczony jako produkt przestarzały.

iPhone 6 i 6 Plus wyróżniały się jako pierwsze urządzenia oferujące obsługę Apple Pay oraz jako pierwszy rok, w którym Apple oferował iPhone’a w dwóch rozmiarach. Apple kontynuuje tą strategię wydawania wielu rozmiarów od czasu premiery iPhone’a 6 i 6 Plus.

Lista produktów przestarzałych zawiera urządzenia, których Apple zaprzestał dystrybucji do sprzedaży ponad 5 lat temu, ale nie wcześniej niż 7 lat temu. Apple zapewnia serwis i części do starych urządzeń przez okres do 7 lat lub zgodnie z wymogami prawa, ale naprawy zależą od dostępności części.

Na listę produktów przestarzałych trafił równolegle iPad czwartej generacji wydany w 2012 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx