wtorek, 28 marca

carplay

Pioneer Electronics, producent wielu systemów elektronicznych w samochodach, szuka możliwości realizacji kompatybilności CarPlay zarówno ze swoimi obecnymi jak i przyszłymi produktami. Wiadomość pojawia się dzięki uprzejmości przedstawiciela biura obsługi klienta Pioneer.

Wprowadzona na początku marca funkcja CarPlay jest integracją systemu iOS z systemem pojazdu, umożliwiającą przejęcie wyświetlacza iPhone’a na deskę rozdzielczą samochodu, zapewniając kontrolowany przez Siri dostęp do funkcji takich jak mapy, funkcje telefonu, wiadomości i muzyka.

Chociaż usługa początkowo zadebiutowała wyłącznie w nowych samochodach Ferrari, Mercedes-Benz i Volvo, wydaje się, że CarPlay może być wprowadzony do szerszej gamy istniejących pojazdów dzięki Pioneerowi, który oferuje pozafabryczne systemy audio i nawigacji dla pojazdów samochodowych.

Mercedes-Benz, jeden z oficjalnych partnerów CarPlay Apple, również poinformował, że pracuje nad instalacjami dla obecnych już modeli samochodów, jednak potencjalne rozwiązanie firmy Pioneera jest bardziej obiecujące i zapewne będzie dostępne w szerszym zakresie istniejących pojazdów.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx