poniedziałek, 28 listopada

Apple TV

Następna generacja Apple TV będzie zawierać nowy, dotykowy pilot oparty o odnowioną konstrukcję, donosi The New York Times, powołując się na źródła zaznajomione z planami Apple. Opisany jako „nieco grubszy” niż obecna wersja, nowy pilot Apple TV zyska „touch pad”, który będzie używany do przewijania, wraz z dwoma przyciskami fizycznymi.

Touch pad prawdopodobnie zastąpi okrągłe koło sterowania, które jest na istniejącym pilocie, co daje użytkownikom łatwiejszy sposób na przewijanie zawartości Apple TV. Obecnie poruszanie się przez treści kanałów takich jak Netflix z pilota Apple TV wymagało od użytkowników wielokrotnego klikania na tarczy nawigacyjnej.

Dotykowy obszar kontrolny na pilocie prawdopodobnie funkcjonować będzie podobnie jak w aplikacji Pilot na iPhone’a i Apple Watch, pozwalając na kontrolę przewijania zawartości dostępnej na Apple TV. Korzystanie z Apple Watch lub iPhone’a do przeglądania kanałów i dokonywania wyboru w istniejącym Apple TV jest zarówno szybsze i łatwiejsze niż przy użyciu bieżącego pilota fizycznego.

Źródło The New York Times mówi, że nowy pilot będzie podobny w designie do pilota dla systemu głośników Amazon Echo, który ma około 0,6 cala grubości. Obecny Pilot Apple TV ma 0,2 cala grubości i nie został przeprojektowany od drugiej generacji Apple TV, która zadebiutowała w 2010 roku.

Plotki sugerują, że przeprojektowany Apple TV może zadebiutować w czerwcu, podczas dorocznej Worldwide Developers Conference. Obok dzisiejszej plotki mówiącej o nowym wyglądzie pilota, wcześniejsze plotki wskazują, że urządzenie będzie zawierać procesor A8, zintegrowanego asystenta głosowego Siri, dedykowany App Store i rozszerzoną pamięć wewnętrzną.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx