czwartek, 22 lutego

Program Made for Apple Watch

Apple oficjalnie zainaugurował nowy program „Made for Apple Watch” umożliwiając producentom akcesoriów na tworzenie zatwierdzonych przez Apple pasków do swojego nowego smartwatcha.

Apple Watch jest naszym najbardziej osobistym urządzeniem. Daje użytkownikom więcej możliwości na wyrażenie własnego stylu poprzez specjalnie zaprojektowane paski dla Apple Watch.

Apple daje bardzo szczegółowe wytyczne każdemu producentowi, który zechce stworzyć pasek do zegarka firmy Apple.

Po pierwsze, pasek musi się integrować z dwoma końcówkami, które współpracują z obudową Apple Watch. Nie powinny one również integrować w magnetyczny zatrzask ładowarki, a sama końcówki nie mogą się zacinać. Paski nie mogą również blokować bezpośredniego kontaktu skóry z czujnikami tętna zegarka lub ogólnej powierzchni tylnej. Pasek musi się również opierać ewentualnym przesunięciom lub zmianom wymiarów. Apple ma również zalecenia co do materiałów z jakich mogą być wykonane paski czy też same zatrzaski. Paski muszą też być zgodne z obowiązującymi przepisami ochrony środowiska w regionach, w których będą sprzedawane.

Choć sprzedaż Apple Watch właściwie dopiero się rozpoczęła a zegarek jest dostępny w niewielkiej ilości krajów to zainteresowanie firm trzecich produkcją własnych pasków jest już całkiem spore. Wytyczne dotyczące pasków „Made for Apple Watch” są już dostępne więc bardzo prawdopodobne, że pierwsze oficjalne paski od producentów akcesoriów będzie można zobaczyć już w najbliższych miesiącach.

I bardzo dobrze bo mnie osobiście niektóre paski Apple zupełnie nie przypadły do gustu nie mówiąc już o ich cenach. Oddanie tej części producentom zewnętrznym wpłynie na pewno na pozytywne zróżnicowanie oferty, nowe pomysły, wzory a także niższe ceny.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx