niedziela, 2 kwietnia

Pierwszy model iPhone’a zapoczątkował erę smartfonów multitouch – był pierwszym urządzenie w swoim rodzaju i od tego momentu prawie każdy pojawiający się na rynku smartphone pozbawiany był przycisków. Jednak według Tony Fadella, byłego wiceprezesa działu iPoda, o mały włos by do tego nie doszło.

W rozmowie z The Verge Fadell, który pracował przy każdym iPhone’ie do modelu 3GS, a także przy 18 generacjach iPodów, ujawnił coś bardzo interesującego. Apple poważnie rozważał użycie klawiatury sprzętowej w swoim iPhone’ie, przed zmianą swojej wizji i przestawienia się na projekt z klawiaturą dotykową.

Fadell zeznał, że istniały trzy różne wersje iPhone’a, które uwzględniały połączenie „iPod + Telefon”. Spośród nich wybrano to które ostatecznie nazwano ” iPhone ” i które zostało wprowadzone w styczniu 2007 roku.

Co do własnych przemyśleń na temat dotykowej klawiatury Fadell stwierdził, że zdawał sobie sprawę z potencjału takiej klawiatury, ale zdecydował się czekać i mieć wystarczającą ilość czasu, aby upewnić się, że iPhone może być wydany właśnie w takiej wersji.

To ciekawe, wyobrazić sobie, jak inaczej wyglądałby iPhone z fizyczną klawiaturą, lub jak by to zmieniło branżę smartphonów. No i czy iPhone odniósłby taki sukces z fizyczną klawiaturą?

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx