poniedziałek, 20 maja

Druga generacja słuchawek AirPods zaczyna docierać do klientów na całym świecie, a pierwsi użytkownicy korzystają z licznych forów i mediów społecznościowych, aby podzielić się swoimi pierwszymi wrażeniami ze słuchawek.

Nowe modele AirPods mają taki sam wygląd jak oryginał i są dostępne tylko w kolorze białym. Apple kontynuuje dołączanie do pudełka metrowego kabla Lightning do USB-A ze wszystkimi urządzeniami AirPods drugiej generacji.

Hej Siri

Nowe AirPods, zasilane przez nowy układ H1, obsługują funkcję głosowego uruchamiania Siri, umożliwiając użytkownikom zmianę piosenek, wykonywanie połączeń telefonicznych, regulację głośności, uzyskiwanie wskazówek i wiele więcej, mówiąc po prostu „Hej Siri”. Siri wciąż można aktywować, stukając dwukrotnie jedną ze słuchawek AirPods. Oczywiście bez Siri w naszym języku można z nią rozmawiać tylko po angielsku, jednak dla tych którzy nie mają z tym problemu jest to spore udogodnienie.

Pierwsze wrażenia na temat nowej funkcjonalności Hej Siri są w większości pozytywne. Użytkownicy informują, że „Hej Siri wydaje się działać naprawdę dobrze”, nawet przy głośnej muzyce odtwarzanej w tle, podczas gdy inny stwierdził, że funkcja „działa całkiem dobrze”.

Jakość dźwięku

Pierwsze wrażenia dotyczące ogólnej jakości dźwięku są zarówno subiektywne, jak i niepotwierdzone, ze sprzecznymi opiniami, czy nowe AirPods brzmią lepiej niż oryginał czy też nie czuć różnicy. Raporty wahają się od użytkowników, którzy nie zauważają żadnej różnicy, aż po te, że nowe AirPodsy to ogromna poprawa dźwięku.

Wielu użytkowników zgadza się jednak w kwestii, że funkcje takie jak połączenia za pomocą Siri czy FaceTime brzmią wyraźniej:

Podsumowując, Apple niedawno wprowadził aktualizację oprogramowania sprzętowego 6.3.2 dla AirPods pierwszej generacji, a niektórzy użytkownicy spekulują, że aktualizacja doprowadziła do poprawy jakości dźwięku i zwiększenia szybkości połączenia w AirPods pierwszej generacji. Dowody są jednak w tym miejscu niepotwierdzone.

Pierwsi użytkownicy zauważają również, że nowe AirPods przełączają się szybciej między urządzeniami takimi jak iPhone, iPad, Apple Watch i Mac kiedy są połączone. Apple twierdzi, że układ H1 sprawia, że przełączanie między źródłami jest do dwóch razy szybsze.

Jeśli chodzi o żywotność baterii, to potrzeba więcej czasu na właściwe porównanie nowych AirPodsów i ich pierwszej generacji.

Apple twierdzi, że nowe AirPods działają do trzech godzin rozmów na jednym ładowaniu, w porównaniu do dwóch godzin w poprzedniej generacji. Pozostałe statystyki żywotności baterii pozostają takie same, z czasem słuchania wynoszącym do pięciu godzin na jednym ładowaniu i ponad 24 godziny całkowitego czasu pracy baterii dzięki dodatkowemu ładowaniu przez etui.

Nowe AirPods są możliwe do zamówienia na Apple.com oraz w aplikacji Apple Store z przewodowym etui do ładowania za 799 złotych, czyli w takiej cenie jak pierwsza generacja AirPods, a także z bezprzewodowym etui do ładowania za 999 złotych. Apple twierdzi, że obie opcje będą dostępne w sklepach jeszcze w tym tygodniu.

Jeśli już macie swoją parę nowych AirPods podzielcie się wrażeniami w komentarzach.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx