poniedziałek, 17 czerwca

Nowe modele iPhone’a 12 są chronione powłoką Ceramic Shield, czyli połączenie szkła z nanoceramicznymi kryształami twardszymi od większości metali, dla zwiększenia jego trwałości. Według Apple, powłoka Ceramic Shield zwiększa czterokrotnie ochronę przed upadkiem od szkła użytego w modelach iPhone’a 11.

Kanał YouTube MobileReviewsEh przeprowadził kilka pierwszych testów iPhonie 12 za pomocą miernika siły, aby porównać jego wytrzymałość porównując z iPhonem 11.

Dzięki miernikowi siły, którą mierzy się w niutonach, iPhone 11 był w stanie wytrzymać siłę 352 niutonów, podczas gdy iPhone 12 był w stanie wytrzymać siłę 442 niutonów. Czyli wszystko wskazuje na to, że ceramiczna powłoka ‌iPhone’a 12‌ jest wytrzymalsza od szkła ‌iPhone’a 11‌.

W oddzielnym teście na zarysowania iPhone 12 był w stanie wytrzymać zadrapania spowodowane kluczami, monetami, kamieniami i nożem do papieru nie pozostawiając na ekranie żadnych śladów.

W teście twardości Mohsa punkty 6 i 7 były w stanie pozostawić zadrapania na „iPhonie 11”, podczas gdy „iPhone 12‌ wyprostował się do 6 punktu i dostrzegł drobne zadrapania przy 7 punkcie. Punkt 8 pozostawił znaczące rysy na obu. Dla porównania, punkt 8 jest w stanie zarysować szafirową soczewkę iPhone’a.

Niestety słabszą stroną iPhone’a 12 są krawędzie, które jak można było nieco przewidzieć nie są szczególnie wytrzymałe. To było również słabą stroną iPhone’a 5 gdzie po raz pierwszy zastosowano w czarnym modelu proces anodyzacji ramek na kolor czarny. Szkło na tyle obudowy iPhone’a 12 rysuje się równie łatwo jak tylna szyba iPhone’a 11.

W najbliższych dniach powinniśmy zobaczyć coraz więcej testów upadku i wytrzymałości, które pozwolą nam lepiej zorientować się, jak Ceramic Shield wypada w porównaniu ze szkłem wcześniejszych iPhone’ów.

Należy pamiętać, że tego rodzaju testy siły i testy upuszczania nie zawsze dają takie same wyniki i mogą się różnić w zależności od miejsca przyłożenia miernika siły lub kąta, pod jakim przypadkowo upadnie iPhone, dlatego zawsze najlepiej jest z niego korzystać ostrożnie zwłaszcza w towarzystwie ostrych przedmiotów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx