sobota, 15 czerwca

Pixel 4 iPhone 11 Pro

Według wielu ekspertów, Google Pixel 3 w zeszłym roku ustanowił nowy poziom fotografii mobilnej. Jednak iPhone 11 Pro zaniepokoił wszystkich graczy w pojedynkach fotograficznych od czasu, gdy kilka tygodni temu trafił na półki sklepowe.

W tym momencie można śmiało powiedzieć, że iPhone 11 Pro – z funkcjami trybu nocnego i niedawno wydaną do testów funkcją Deep Fusion jest najlepszym aparatem, jaki można obecnie otrzymać w smartfonie.

Jednak przestrzeń technologiczna nigdy nie jest w stagnacji, a firmy nieustannie za sobą walczą. Do czasu wczorajszej odsłonięcia Google Pixel 4 było wokól niego dużo szumu. I chociaż Pixel 4 nie trafi w ręce konsumentów aż do końca tego miesiąca, to Tom Warren z The Verge już go otrzymał i postanowił sprawdzić jego możliwości porównując go z iPhone’em 11 Pro.

Choć jesteśmy przyzwyczajeni, że nowe smartfony są z reguły lepsze od starszych modeli, a Google Pixel był przez chwilę królem aparatów fotograficznych, przynajmniej w USA, to test iPhone’a 11 Pro kontra Pixel 4 stanowi wyjątek od tej reguły. Jak pokazano poniżej, wydaje się jasne, że Pixel 4, pomimo niektórych nowych możliwości, po prostu nie nadąża za tym, co jest w stanie wykonać iPhone 11 Pro.

Oto pierwsze zdjęcie wykonane w pomieszczeniu przez Pixel 4:

A teraz to samo wykonane iPhone’em 11 Pro w identycznych warunkach.

W innym przykładzie widzimy, że Pixel 4 wykonuje dość solidną robotę podczas robienia zdjęcia tego starego kościoła.

Jednak iPhone’owi 11 Pro udało się dostarczyć nieco lepsze zdjęcie.

Podsumowując, iPhone 11 Pro zdeklasował Pixela 4 w prawie każdym scenariuszu zdjęciowym. Co prawda, jest to nieco zaskakujące, biorąc pod uwagę, jak szybko Google był w stanie zrobić postępy w fotografii mobilnej.

Po oficjalnym wydaniu Pixel 4 z pewnością będzie można zobaczyć więcej porównań z iPhone’em 11 Pro zwłaszcza jeśli chodzi o robienie zdjęć w warunkach słabego oświetlenia. W międzyczasie koniecznie zajrzyjcie na The Verge, aby uzyskać pełne podsumowanie zdjęć porównawczych iPhone’a 11 Pro z Pixelem 4.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx