wtorek, 25 stycznia

Firma Apple zaktualizowała swoją listę wycofanych i przestarzałych produktów, dodając do niej pierwszą generację 7,9-calowego iPada mini, który został po raz pierwszy wydany w 2012 roku.

Produkty wycofane to takie, które nie są już sprzedawane od ponad 5 lat, ale nie dłużej niż od 7 lat, podczas gdy lista produktów przestarzałych obejmuje produkty, których sprzedaż zaprzestano ponad siedem lat temu.

Urządzenia znajdujące się na liście starych produktów mogą nadal otrzymywać wsparcie sprzętowe od Apple i dostawców usług Apple, z zastrzeżeniem dostępności komponentów do naprawy i tam, gdzie jest to wymagane przez prawo. Firma Apple nie udziela wsparcia sprzętowego dla żadnych produktów poza okresem wsparcia.

Pierwszy iPad mini, najmniejszy dotychczas tablet Apple, został zastąpiony w 2013 roku przez iPada mini drugiej generacji, ale Apple kontynuował jego sprzedaż do 2015 roku. Od tego czasu pojawił się iPad‌ trzeciej, czwartej i piątej generacji, a wersja szóstej generacji z wyświetlaczem mini-LED, o której się coraz częściej mówi, pojawi się w niezbyt odległej przyszłości.

Oryginalny iPad‌ mini firmy Apple zawierał układ A5, 512 MB pamięci RAM, do 64 GB pamięci i wyświetlacz 1024 x 768, który nie był uważany za Retina. ‌IPad‌ mini nie widział wielu zmian konstrukcyjnych od czasu jego premiery, a obecna wersja nadal ma grube ramki i przycisk Home z Touch ID.

Oprócz dodania oryginalnego iPada mini do listy przestarzałych modeli, Apple dodał dziś również 21,5-calowego iMaca z końca 2011 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x