niedziela, 19 maja

Partner montażowy Apple, firma Pegatron zwiększa moce produkcyjne, aby pomóc Apple w zwiększeniu zapasów iPhone’a 6, poinformował dziś serwis Nikkei. Według lokalnych źródeł prasowych, Apple zwrócił się również do Pegatron z prośbą o uzupełnienie produkcji iPhone’a 6 Plus, którego dostawy wciąż się opóźnione ze względu na ich nie malejący popyt. 

Dyrektor wykonawczy Pegatron, Jason Cheng, potwierdził w niedawnej konferencji zwołanej w związku ze sprawozdaniem finansowym, że firma wydała w tym roku ponad 200 milionów na nakłady inwestycyjne w celu zwiększenia wydajności produkcji, i planuje wydać dodatkowe 300 milionów dolarów w 2015 roku.

Pegatron jest od dawna partnerem produkcyjnym Apple, służąc jako dodatkowy montażysta poprzednich modeli iPhone’a i iPada. Firma przejęła wiodącą rolę w produkcji po raz pierwszy w montażu iPhone’a 5C, który został wprowadzony wraz z iPhone’em 5S w zeszłym roku.

Czas oczekiwania na iPhone 6 Plus w polskim Apple Store to 3-4 tygodnie. Na mniejszego iPhone’a 6 poczekamy nieco mniej bo 5-7 dni roboczych. To i tak dobrze, gdyż w sklepach detalicznych wciąż jest on praktycznie niedostępny.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx