poniedziałek, 23 maja

silent disco patent Apple

Nietypowy patent przyznany dziś firmie Apple sugeruje, że firma poszukuje możliwości włączenia technologii zwanej „Silent Disco” do swoich nadchodzących urządzeń. Patent nr 8.521.316 został po raz pierwszy złożony w marcu 2010 r. i jak twierdzi Sylvain Louboutin, były inżynier oprogramowania firmy Apple, który obecnie pracuje w firmie Roku (produkującej urządzenia do współdzielenia muzyki), jest on jego wynalazcą. Patent opisany jest jako „skoordynowane grupowe doświadczenie muzyczne”, w którym „osobiste urządzenie do komunikacji” może być używane do dzielenia się muzyką z grupą osób.

Screen-Shot-2013-08-27-at-3.43.15-pm

Patent opisuje system, w którym muzyczne cechy, takie jak tempo utworu (BPM) są dzielone z pobliskimi użytkownikami, a urządzenie użytkownika automatycznie wybiera utwory, które są w istocie podobne. System ten przekazuje cyfrowo informacje o utworze odtwarzanym przez jednego użytkownika do podłączonych urządzeń w sieci lokalnej. W przeciwieństwie do tradycyjnych „silent disco”, gdzie sam utwór jest przesyłany przez częstotliwości radiowe, system ten będzie korzystać z utworów, które znajdują się już na urządzeniu użytkownika, prawdopodobnie z powodów praw autorskich.

Screen-Shot-2013-08-27-at-3.52.48-pm

Technologia jest podobna do najnowszego szału nazwanego „mobile clubbing”, gdzie grupa ludzi spotyka się razem w jednym miejscu i tańczy do własnej muzyki. Lokalizacja nie jest jednak decydującym czynnikiem w systemie Apple, gdyż sygnały mogą być transmitowane na wszelkie sposoby komunikacji bezprzewodowej, w tym Internet, Bluetooth i lokalna sieć bezprzewodowa.

W innych realizacjach patentu, użytkownicy systemu mogą „zmieniać” didżejów, aby inni ludzie mogli wybrać piosenki dla grupy. Patent zauważa, że​​ system może być zawarty w jednej aplikacji, którą można będzie pobrać z App Store.

Mimo że technologia ta nie nie będzie raczej zrealizowana w nadchodzących produktach Apple, to przedstawia ciekawą kwestię dzielenia się muzyką wśród użytkowników iTunes, którzy mogą być w przyszłości kluczowym celem dla Apple. Jego ostatni produkt  muzyczny oparty na sieci społecznościowych o nazwie Ping został oficjalnie zamknięty na początku października ubiegłego roku po tym jak serwis zawiódł swoich użytkowników.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x