piątek, 9 czerwca

Jak informuje The Japan Times, Panasonic współpracuje z jedną z największych japońskich firm kolejowych, aby rozwiązać nowy problem, który pojawił się w ostatnich latach: wzrost liczby osób upuszczających bezprzewodowe słuchawki douszne na tory kolejowe.

JR East, która jest częścią prywatnej grupy kolejowej Japonii obsługującej regiony Tokio i Tohoku, twierdzi, że w kwartale lipiec-wrzesień na 78 stacjach kolejowych w Tokio doszło do 950 przypadków upuszczenia słuchawek. Liczba ta stanowi jedną czwartą wszystkich upuszczonych na torowisko przedmiotów.

Według JR East pracownicy stacji zwykle używają tradycyjnego chwytaka, aby podnosić większe przedmioty, które spadają na tory, takie jak czapki lub smartfony. Ale żwir między szynami sprawia, że mniejsze obiekty – takie jak AirPods – są trudniejsze do odzyskania, co oznacza, że pracownicy czasami muszą czekać do ostatniego pociągu.

Aby rozwiązać ten problem, firma Panasonic została poproszona o współpracę z JR East nad urządzeniem przypominającym odkurzacz, o którym mówi się, że znacznie lepiej nadaje się do zbierania upuszczonych słuchawek dousznych. Można je zobaczyć na powyższym obrazku.

Urządzenie jest testowane na stacji Ikebukuro, głównym hubie w północnym Tokio, a wczesne wyniki sugerują, że działa znacznie szybciej niż tradycyjny chwytak.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx