sobota, 15 czerwca

Zapowiadane już od kilku tygodni przejęcie przez Apple firmy Beats stanie się faktem, jednak za nieco mniejszą cenę, wynika z najnowszego raportu New York Post. Przejęcie, które pierwotnie zostało ogłoszone na sumę 3,2 miliarda dolarów za oba segmenty firmy Beats – słuchawkową oraz elektroniki użytkowej, w tym usługę strumieniowej transmisji muzyki – nastąpi finalnie za sumę 3 miliardów dolarów.

Po pierwotnym ogłoszeniu nabycia w dniu 8 maja, serwis Spotify – wiodący gracz w dziedzinie muzyki abonamentowej – ogłosił, że posiada ​​10 mln płacących subskrybentów, a to mogło dać Apple dodatkowy obszar do negocjacji.

Firma zrozumiała dużą wagę rentownych działalności Beats Audio, która sprzedaje słuchawki – kosztujące nawet $ 450 – i głośniki na całym świecie.

Firma Beats odnotowała sprzedaż wysokości 1,3 miliarda dolarów w 2013 roku.

Apple nie rozpoczął nawet procesu analizy pod względem kondycji handlowej, finansowej, prawnej i podatkowej Beats, kiedy informacja o sumie przejęcia wyszła na jaw – powiedziały źródła zbliżone do rozmów.

Gazeta zauważa, że ​​zarówno Jimmy Iovine i współzałożyciel Beats Dr. Dre oczekiwani są podczas Worldwide Developer Conference w przyszłym tygodniu.

[contentblock id=1 img=iframe.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx