piątek, 19 lipca

Magazyn Fortune opublikował dziś listę 100 „największych projektów współczesności”, zawierającą produkty, które uczyniły życie ludzi prostszym, lepszym i bardziej stylowym.

IPhone firmy Apple, który pojawił się na rynku w 2007 roku i od tego czasu jest aktualizowany co roku, stał się numerem jeden na liście pod względem sposobu, w jaki „zmienił komunikację międzyludzką” i wpłynął na prawie każdy aspekt naszego życia.

„IPod, telefon, komunikator internetowy” to sposób, w jaki późny Steve Jobs ogłosił światu iPhone’a w 2007 roku. W tamtym czasie było to imponujące oświadczenie. Teraz wydaje się to ogromnym niedopowiedzeniem dla urządzenia, które zmieniło nasze życie. Analitycy początkowo byli sceptyczni, że Apple może sprzedać telefon premium za 499 dolarów na rynku, na którym większość urządzeń była dotowana lub dawana przez operatorów. Ale bezlitośnie zwiększając granice projektowe sprzętu i oprogramowania, dodając aparat profesjonalnej jakości i tworząc ekosystem aplikacji i usług, Apple sprzedał ponad 2 miliardy iPhone’ów – i tym samym stał się najbardziej wartościową firmą na świecie.

Kolejny produkt Apple, Macintosh z 1984 roku, zajął drugie miejsce na liście dokonując rewolucji komputerów osobistych.

Sześć innych produktów Apple również znalazło się na liście w różnych miejscach. IPod z 2001 roku zajął 10 miejsce, MacBook Pro z 2006 roku zajął 14 miejsce, App Store jest na pozycji 22, iOS jest na 29 miejscu, Apple Watch znalazł się na liście pod numerem 46, a Apple Pay został również uwzględniony jako 64 produkt na liście.

Aby uzyskać listę, Fortune połączyło siły z IIT Institute of Design oraz ankietowanymi nauczycielami, influencerami, niezależnymi projektantami i zespołami projektowymi zajmującymi się projektami, które uważają za „naprawdę świetne”, wykorzystując te informacje do sporządzenia listy 100 najlepszych.

Pełna lista, która obejmuje również produkty i usługi, takie jak wyszukiwarka Google, Walkman Sony, Uber, Netflix, Google Maps, Tesla Model S i inne można znaleźć na stronie internetowej Fortune.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx