wtorek, 25 czerwca

Wcześniej w tym miesiącu kilka serwisów donosiło, że pokazały się pierwsze logi wskazujące, że Apple zabrał się już za testy nowego systemu OS X 10.9. 

Nowy system OS X 10.9 prawdopodobnie będzie kontynuował dotychczasową drogę Apple wprowadzającą funkcje iOS do OS X. Według serwisu 9to5Mac, wczesne wersje wykazują, że zarówno Siri jak i Mapy zostały włączone do najnowszej wersji systemu operacyjnego Mac.

Wczesny build testowy nowej generacji systemu operacyjnego Mac OS X 10.9, wskazuje na integrację Siri i Map do komputerów Mac w przyszłym roku, według naszych wiarygodnych źródeł.

Apple już oferuje funkcję Dictation (choć niestety nie jest wspierana przez język polski), ale integracja Siri przypuszczalnie zaoferuje użytkownikom komputerów Mac polecenia jak i wyszukiwanie głosowe na komputerach Mac.

Wraz z integracją Map wynika, że Apple będzie oferować tą usługę deweloperom do włączenia ich do własnych aplikacji Mac. Nie jest jasne, czy Apple będzie oferować swoją własną aplikację mapowania dla Mac.

Data wydania systemu OS X 10.9 jest obecnie nieznana, ale Apple stwierdził, że zmierza w kierunku szybszego cyklu rozwoju OS X. Jeśli Apple podąży ostatnim terminarzem uruchomienia OS X 10.8, mogliśmy zobaczyć wczesną wersję OS X 10.9 dla deweloperów już na początku 2013 roku, a wersję finalną w środku lata.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx