wtorek, 18 czerwca

16 grudnia Apple wydał nową aktualizację oprogramowania dla AirPods Pro, zmieniając wersję oprogramowania z 2B588 do 2C54. Po aktualizacjach pojawiło się kilka raportów sugerujących, że aktualizacja mogła negatywnie wpłynąć na redukcję hałasu w AirPods Pro. Niepokojące jest również to, że Apple od tego czasu wycofał aktualizację 2C54, więc nie wszyscy posiadacze AirPods Pro mogą mieć najnowszą aktualizację.

Użytkownicy poprosili serwis technologiczny RTINGS.com o ponowne przeprowadzenie swoich wcześniejszych testów AirPods Pro z nowym oprogramowaniem, aby potwierdzić wszelkie zmiany w nowym oprogramowaniu.

RTINGS opublikował dziś swoje ustalenia i potwierdził, że oprogramowanie układowe 2C54 obiektywnie pogarsza funkcję aktywnej redukcji szumów w AirPods Pro:

Po aktualizacji do Firmware 2C45 ponownie przetestowaliśmy słuchawki i nasze wyniki wykazały dość znaczny spadek wydajności izolacji, głównie w zakresie basów. Oznacza to, że przy włączonym ANC słuchawki te nie wykonają prawie tak dobrze zadania blokującego niski hałas silnika samolotów lub autobusów, jak przed aktualizacją. Ta recenzja odzwierciedla te zmiany.

Wiadomości nie są jednak tylko złe. W innych obszarach testowania, oprogramowanie 2C54 poprawia wydajność w paśmie przenoszenia i dokładności basów. Uwaga: RTINGS niepoprawnie odnosi się do oprogramowania jako wersji 2C45, a nie 2C54 – to po prostu literówka.

Firma Apple wycofała oprogramowanie wewnętrzne 2C54 zaledwie kilka dni po jego wydaniu, więc prawdopodobnie pracuje nad opisanymi problemami. Aby dowiedzieć się, jaką wersję oprogramowania posiadacie w swoich słuchawkach przejdźcie do Ustawienia -> Ogólne -> Informacje -> AirPods Pro.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx