wtorek, 27 lutego

Sochi_1

Olimpijczycy uczestniczący w rozpoczynających się już w piątek Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi będą poproszeni przez Samsunga o zakrycie wszelkich logo Apple na swoich urządzeniach podczas Parady Narodów w trakcie otwarcia olimpiady, ponieważ Samsung jest jednym z głównych sponsorów igrzysk.

Raport pochodzący ze szwajcarskiej strony bluewin nie przedstawia dokładnych szczegółów tego żądania, ale informuje, że jest to warunek sponsoringu firmy Samsung.

Sponsor olimpiady, Samsung, rozdaje sportowcom w specjalnych torbach z giftami telefony Galaxy Note 3, choć prezenty mają haczyk:  rzekomy zakaz korzystania z jakiejkolwiek innej marki urządzeń podczas ceremonii otwarcia.

Olimpijczycy jednak często lekceważą kontrowersyjne zakazy reklamowania produktów nie będących sponsorami w trakcie swojego pobytu na igrzyskach olimpijskich, gdyż jest to często dla nich główne źródło dochodów.

Jednak wszyscy akredytowani zawodnicy, trenerzy, szkoleniowcy i urzędnicy są zobowiązani do przestrzegania artykułu 40 Karty Olimpijskiej zabraniającej „wykorzystanie swojej osoby, nazwiska, wizerunku lub występu sportowego w celach reklamowych”. Sportowiec za złamanie tego przepisu może być ukarany „usunięciem akredytacji i karą finansową” lub nawet całkowitą dyskwalifikacją. MKOl powiedział wielokrotnie, że ochrona sponsorów ma ogromne znaczenie, ponieważ bez nich nie byłoby Igrzysk.

Nie jest do końca jasne, czy „artykuł 40” zostanie użyty jako powód do zakazu logo konkurencji. Międzynarodowy Komitet Olimpijski i Samsung nie skomentował oficjalnie tego stwierdzenia.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jur_me
jur_me
10 lat temu

Dobre… Pewnie jabłek też nie będzie wolno jeść, bo się będą kojarzyć…

Łukasz
Łukasz
10 lat temu

Żeby się nie z. Nie jestem jakimś przeciwnikiem szajsunga, ale są pewne granice przyzwoitości- jak przyjdą z lustrzanką Nikona to też będą musieli znaczek samsung nakleić? Reklama, reklamą ale myślę, że Apple nie płaci żadnemu sportowcowi za to, że używa ich produktów- po prostu sportowcy z nich korzystają, bo mają swoją renomę i są dobre- widać, że samsung nie może obronić się jakością i przywiązaniem klienta do marki dlatego musi wymyślać tak durne ograniczenia.

bennytheball
bennytheball
10 lat temu

Jak zwykle, czego nie zrobi S. odbierane jest przeciwko A. i na odwrót. Gdzie tu jest napisane, że tyczy się to tylko Apple? Napisane jest wprost, że jakiejkolwiek innej marki zatem jasne jest, że tak samo HTC, LG, Sony itd. Miałkość i małostkowość, ot co!

Marta
Marta
Reply to  bennytheball
10 lat temu

chmmmm, strona nazywa się APPLEworld?

bennytheball
bennytheball
Reply to  Marta
10 lat temu

A czy Ty umiesz czytać ze zrozumieniem? Pierwszy akapit sugeruje, że dotyczy to tyko użytkowników Apple: „Olimpijczycy uczestniczący w rozpoczynających się już w piątek Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi będą poproszeni przez Samsunga o zakrycie wszelkich logo Apple na swoich urządzeniach podczas Parady Narodów w trakcie otwarcia olimpiady, ponieważ Samsung jest jednym z głównych sponsorów igrzysk.” A potem cytowane jest oświadczenie, w którym nie ma ani literki sugerującej, że chodzi TYLKO o użytkowników Apple, więc pytam się, co z tego że jest to APPLEworld? Nic. Wystarczyło dodać „między innymi” i tacy furiaci jak ja nie mieli by pożywki a tak,… Czytaj więcej »

bennytheball
bennytheball
Reply to  bennytheball
10 lat temu

hehe nie zauważyłem, że odpowiadam kobiecie, także tej ”baby” nie traktuj do siebie lol 😉

Łukasz
Łukasz
10 lat temu

A dziwiłem sie czemu na fejsie na fotce w lustrze Shaun White miał 5S bez jabłka, tzn było zamazane złotym kolorem. Bez sensu ten przepis.

7
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx