wtorek, 18 czerwca

idtv2

Produkująca akcesoria mobilne firma iD4Mobile, zaprezentowała miniaturowy tuner telewizyjny DVB-T, kompatybilny z urządzeniami firmy Apple. iD-iPadTV umożliwia odbiór naziemnej telewizji cyfrowej na iPhonie czy iPadzie.

Dedykowane oprogramowanie iDTV, dzięki któremu możliwy jest odbiór sygnału cyfrowego, można pobrać bezpłatnie w serwisie App Store. Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji następuje automatyczna konfiguracja, skanowanie oraz zapisywanie kanałów.

Aplikacja iDTV wyświetla również informacje na temat bieżącego i następnego programu, pozwala na nagrywanie emitowanych treści oraz wybór opcjonalnych ścieżek dźwiękowych. Dodatkowo wyposażona jest w funkcję Timeshift, dzięki której widz może pauzować lub cofać nadawane programy i tym samym pozwolić sobie na przerwę podczas oglądania.

idtv1

Użytkownik sprzętu marki Apple nie musi obawiać się, że szybciej wyczerpie baterię w swoim iPhonie lub iPadzie, ponieważ miniaturowy tuner został wyposażony w wewnętrzny akumulator umożliwiający około 9 godzin pracy. Ładowanie iD-iPadTV trwa około trzech godzin i odbywa się za pomocą złącza USB. Możliwe jest również włączenie trybu pracy, w którym tuner pobiera prąd bezpośrednio z urządzenia mobilnego.

Produkt nie wymaga połączenia z internetem, a jedynie podpięcia jednej z dwóch znajdujących się w zestawie anten. Mała antena teleskopowa wpinana jest bezpośrednio do tunera, druga – magnetyczna – posiada metrowy kabel zakończony standardowym złączem antenowym.

iD-iPadTV kompatybilny jest z systemem Apple iOS 5.1 w przypadku iPhone’ów 4S lub nowszych oraz iOS 4.3.3 w przypadku iPadów 2, 3 i 4. Tuner iD-iPadTV podpinany jest do produktów marki Apple przez złącze 30-pinowe, a użytkownicy nowszych modeli mogą skorzystać  także z portu Lightning za pomocą oryginalnej przejściówki.

Sugerowana cena detaliczna mobilnego tunera iD-iPadTV wynosi 299 zł brutto.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx