środa, 22 marca

Apple pracuje podobno nad nowym iPadem Pro, który będzie zawierał ulepszony układ A14X, a oznaki tego nadchodzącego chipu zostały znalezione w piątej wersji beta iOS 14.5, która została wypuszczona wczoraj wieczorem.

Według 9to5Mac, wersja beta wspomina o GPU z chipem określonym jako „13G”, co nie odpowiada chipom używanym przez obecnie dostępne urządzenia iOS.

Poprzednie schematy nazewnictwa znalezione w iOS sugerują, że odniesieniem 13G jest A14X, wariant układu A14 Bionic używanego w urządzeniach iOS. Steve Moser, znalazł również w wersji beta bezpośrednie wzmianki o GPU A14X, ale też nowe nazwy kodowe prawdopodobnie dla niewydanych iPadów: J517, J518, J522 i J523.

9to5Mac twierdzi, że A14X jest oparty na T8103, nazwie kodowej chipa M1 używanego w komputerach Mac Apple Silicon. Bloomberg na początku tego miesiąca powiedział, że chip A14X będzie „na równi” z M1 pod względem szybkości.

Apple ma wypuścić nowe modele iPada Pro już w kwietniu. Plotki sugerują, że zaktualizowane tablety mogą mieć łączność Thunderbolt, ulepszoną technologię aparatu, mniej otworów głośnikowych i wyświetlacz mini-LED w modelu 12,9 calowym.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx