środa, 17 kwietnia

Apple udostępnia narzędzie resetowania hasła, które jest czasem bardzo przydatne. Bo przecież każdemu zdarzyło się choć raz zapomnieć hasło do swojego komputera.

W poprzednich wersjach Mac OS X przed Lionem dostęp do tego narzędzia uzyskiwalismy przez uruchomienie komputera Mac z włożoną płytą DVD przywracającą system. W Mac OS X Lion wciąż moża resetować hasła, ale z nieznanych powodów firma Apple postanowił ukryć tę zdolność.

Dzisiejsze wskazówka pokaże, jak odkryć ukryte narzędzie resetowania hasła w systemie Mac OS X Lion z Recovery Utility HD.

Starsze wersje systemu Mac OS X zawierają narzędzie, które można użyć do resetowania hasła i przywrócić uprawnienia użytkownika folderu. Mac OS X Lion stracił bezpośredni dostęp do tego narzędzia, ale jest ono nadal dostępne z poziomu Recovery HD. Tylko po prostu trudniej tam się dostać.

Dostęp do Recovery HD uzyskujesz za pomocą wciśniętych klawiszy Command + R podczas uruchamiania komputera Mac. Gdy jesteś w Recovery HD Utility otwórz Terminal z menu Narzędzia i wprowadź następujące polecenie:

ResetPassword

i naciśnij klawisz enter. Spowoduje to uruchomienie narzędzia hasła, które jest takie samo jak to, dostarczane ze starszymi wersjami systemu Mac OS.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx